Wednesday , 26 January 2022
soome

Soome parlament palub valitsusel üle vaadata riiki sisenemise piirangud,

Soome parlament palub valitsusel üle vaadata riiki sisenemise piirangud

Soome parlament palub valitsusel üle vaadata riiki sisenemise piirangud, et kaaluda, kas piiranguteta võivad siseneda ka ühe kaitsesüsti saanud inimesed. Lisaks on vaatluse all erinevad riigid, kust võib piiranguteta Soome tulla.

Praegu võib piiranguteta Soome siseneda kõikidest riikidest, kus nakatumisnäit viimase kahe nädala jooksul 100 000 elaniku kohta on alla 25.
Soome suursaadik Timo Kantola ütles ERR-ile, et Soome parlamendi sotsiaalkomisjon esitas valitsusele palve piirangute üksikasjad üle vaadata.

Kantola sõnul pole veel tehtud kindlaid otsuseid, kas piiranguid edaspidi rakendada ka ühe kaitsesüsti saanud inimestele või mitte. Lisaks pole ka nakatumisnäidu konkreetse muutmise osas ühtegi otsust vastu võetud.

“On soov, et valitsus peaks vaatama, mis on need riigid, kust võib vabalt Soome reisida. Kas see piir on 25 või midagi muud, seda Soome parlamendist esitatud pole,” selgitas suursaadik.

Ta täpsustas, et parlament soovib, et valitsus vaataks täpsemalt üle riigid ja nende nakatumisnäidud, kust võib liikumispiiranguteta Soome saabuda.

Jaga

Vaata ka:

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …

covid19 triniti scaled

Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega ja teadusnõukoda on ühekülgne.

Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Märtsi lõpuks peab olema vaktsineeritud 80% , 12+ elanikkonnast.

„Võttes arvesse uute tüvede kiiret levikut ja just vaktsineerimata vanemaealiste väga suurt riski sattuda haiglaravile, …