Friday , 17 September 2021
soomeminuaeg

Soome muutis vähese koroonaohuga riikide nimekirja

Soome valitsus kiitis heaks määruse muudatuse, mis võimaldab Soome siseneda ilma nakkushaiguste seaduses sätestatud tervise- ja ohutusmeetmeteta. Muudatus jõustub 23. augustil 2021.

Isikutel, kes saabuvad Soome riigist või piirkonnast, kus koroonaviiruse esinemine või viiruse mutatsioonide levik ei kujuta endast erilist epideemia leviku ohtu, ei pea omama tõendit koroonaviiruse vastu vaktsineerimise või koroonaviiruse haiguse läbipõdemise kohta viimase 6 kuu jooksul või COVID-19 testi kohta.
Määrust on muudetud epideemiaolukorra tõttu. Albaania, Austraalia, Bosnia ja Hertsegoviina ning Rumeenia eemaldatakse määrusest nende riikide halveneva epideemiaolukorra tõttu. Määrusele on lisatud Rootsis asuv Ylitornio vald, kuna viimase nelja nädala jooksul ei ole vallas avastatud ühtegi uut koroonaga nakatumist.

Valitsuse määrusega kooskõlas olevad riigid, mille puhul Soome sisenejatel ei ole testi ega tõendit vaja, on Hongkong, Hiina, Macao, Poola, Taiwan, Ungari, Uus-Meremaa ja Vatikan, samuti Norra Omasvuono, Kaivuono, Raisi, Koutokeino, Kaarasjoki, Teno, Uuniemi ja Lõuna-Varangi omavalitsused, samuti Ylitornio vald Rootsis. Nendes riikides ja piirkondades on kahenädalane COVID-19 juhtude esinemissagedus 100 000 elaniku kohta alla 10.

Jaga

Vaata ka:

eur500

POLE SÕNU! Loe, kui usinasti ööpäeval (16.09) inimesed oma Smart-ID koode jagasid ja rahast ilma jäid.

1. 15. septembril laekus teade, et 10. septembril helistas 36-aastasele Lasnamäel elavale naisele väidetav Swedbanki …

BMW

BMW juht on kõige ohtlikum liikleja.

Kindlasti olete märganud, et sagedamini rikuvad liikluseeskirja uhkete automarkide eelistajad. Nad kihutavad, teevad ohtlikke möödasõite, …

ekre 1

Issanda loomaaed on kirju: Kallid kalorid osaleja ja Onlyfansitar Helery Tõkke kandideerib valimistel EKRE ridades! VIDEO.

Kui arvasite, et maailmas ei saa enam miski üllatada, siis saab ikka küll – Eesti …

e07ff614339c1caf31 94605323 scaled

Tartus sõitis kraavi koolilapsi vedanud liinibuss.

Täna kella 15 paiku tuli häirekeskusele teade, et Tartu linnas, endises Vorbuse külas, sõitis kraavi …