Uudised

Soome karmistas riiki piiranguta sisenemise reegleid

Soome karmistas riiki piiranguta sisenemise reegleid

Soome valitsus otsustas teisipäeval lubada Soome piiranguteta saabuda riikidest, kus viimase kahe nädala haigestumus 100 000 elaniku kohta oleks senise 25 asemel kuni 10.

Inimesed, kes saabuvad Soome kehtestatud madala nakatumisriskiga riikidest, pääsevad vabalt üle piiri. Muudatus jõustub 12. juulist, teatas Yle.

Soome valitsuse otsuse järgi saavad Soome reisida ja seal vabalt ringi liikuda inimesed, kelle koroonavaktsiini kuur on lõpetatud või kes on viimase kuue kuu jooksul haiguse läbi põdenud.

Need, kellel on enne riiki sisenemist ette näidata negatiivne koroonatest või nad on saanud esimese vaktsiinidoosi, saavad samuti siseneda, kuid nad peavad tegema koroonatesti kolm kuni viis päeva pärast riiki saabumist.
Teised peavad tegema koroonatesti vahetult pärast Soome sisenemist ning seejärel kolme kuni viie päeva pärast teise testi.

“Need, kes on kaks korda testitud, kaks korda vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud, võivad vabalt Soome reisida,” rääkis Soome suursaadik Eestis Timo Kantola “Aktuaalsele kaamerale”.

“See on niisugune täiendav reegel, mida valitsus otsustas tänasel päeval, mis on need riigid, kust võib vabalt Soome reisida. Ka need, kes meil ole vaktsineeritud või testitud. Neid riike ei ole palju. Aga tõsi on ka see, et see nakatumiskordaja oli enne 25 ja nüüd otsustati, et see on kümme. See erinevus ei ole väga suur,” lisas suursaadik.

Alla 16-aastased ei pea esitama riiki saabumisel ei vaktsiinitõendit ega ka koroonatesti.

Ettepaneku muudatuseks tegi rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru, vahendas MTV Uutiset.

Eestis on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta teisipäeva seisuga 30,4. Euroopa Liidu soovitus on lubada vaba reisimist riikidest, kus haigestumisnäitaja on maksimaalselt 50.
Uute piirangute järgi saab Soome reisida näiteks Islandilt, Hongkongist, San Marinost, Hiinast, Iisraelist.

MTV Uutised tsiteerivad valitsusallikat, kelle sõnul tuli Kiuru ettepanek kui välk selgest taevast ning selle heakskiitmine tähendaks põhimõtteliselt vaba liikumise lõppu.

Kiuru ettepanek läheb vastuollu ka Soome parlamendi sotsiaal- ja tervisekomisjoni arusaamaga, et haigestumisnäitaja piiri võiks pigem tõsta Euroopa Liidu poolt soovitava 50 suunas kui veelgi langetada. MTV3 Uutiset märgib, et parlamendis peetakse karmi ettepanekut Kiuru kättemaksuks komisjonile, kes valitsuse esitatud reisipiirangute eelnõusse viis sisse hulga leevendusi.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button