Wednesday , 19 June 2024
light 1551386 1920

Šokeeriv juhtum Soomes: 4-aastane laps suri streptokokk A tõttu veidi enam kui ööpäevaga

Streptokokk A bakteri tõttu surnud 4-aastase Lumi ema räägib väljaandele Keskisuomalainen antud intervjuus, kui kiiresti tema tütar pärast tavalist nädalavahetust sellesse haigusesse suri.

Ema räägib, et viis tüdruku esimest korda arsti juurde eelmise nädala neljapäeval, kuna tagumik sügeles. Seejärel kirjutas arst tüdrukule haavandite vastu Bepanthene salvi.

Pärast nädalavahetust oli tüdrukul esmaspäeva õhtul palavik ja kurk valutas. Hoolimata ravist oli palavik juba järgmisel hommikul kõrge. Tütar oksendas, kurtis peavalu ja pulss oli kõrge. Tal oli ihul kananahk.

Õhtul tüdruku hingamine kiirenes ja ema kutsus välja kiirabi, mille töötajad käskisid tal esmalt oma autoga EMO-sse minna. Kiirabi viis lõpuks patsiendi ja ema kiiresti haiglasse.

Haiglas sümptomid süvenesid ja laps viidi üle intensiivravi osakonda. Lõpuks ta hingamine seiskus.

Kui esimesel visiidil arsti juurde oleks võetud külviproov, oleks sel leitud streptokokk A ehk nn pepuangiin, oleks laps saanud antibiootikume ja oleks ta siiani elus, räägib ema väljaandele Keskisuomalainen.

eestinen.fi

Vaata ka:

euro

Pole Sõnu! 3 inimest andsid kelmidele kodust 10 500 eurot.

19.06.2024 Põhja prefektuuri ööpäevainfo Tallinn  Kelmused 18. juunil teatas 87-aastane naine, et ta sai kõne,

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Põhiseaduskomisjon ja väliskomisjon valisid uue aseesimehe

Riigikogu põhiseaduskomisjon valis täna erakorralistel juhivalimistel oma uueks aseesimeheks Anti Poolametsa ja väliskomisjon Mart Helme;