Erakorralised uudised
BM 21 Grad 01

Sõda on jõudnud Poola piiri äärde.

Ukraina sõjaväebaasi tabas õhuväerünnak

Poola piirist ligi 16 kilomeetri kaugusel asuvas Javorivi linnas tabas sõjaväebaasi õhurünnak, vahendas Reuters. Tegu on selle sõja ühe «läänepoolseima» rünnakuga.

Javorivis asub üks kahest Ukraina rahvusvahelisest sõjaväebaasist, mis on väga mitmesuguse võimekusega väljaõppekeskus, nimeks Rahvusvaheline Rahuvalvekeskus. See on baas, kus Ukraina ja USA on korraldanud ühiseid õppuseid, sh toimub seal erioperatsioonide väljaõpe. Treeningud lähtuvad paljus NATO-le iseloomulikust väljaõppest, sh kasutatakse sarnast varustust ja isegi sarnast riietust.

Ukraina armee arengu ja edu üheks võtmeks peetakse just neid eriväljaõppe saanud sõjaväelasi, kes omakorda asusid treenima järgmiseid üksusi üle kogu riigi.

Kuna Javoriv asub Poola piiri lähedal, ei ole vast liialt meelevaldne oletada, et see võib olla vahepunkt välisriikide saadetud militaarabile, mis omakorda lahingtegevuses olevatele Ukraina vägedele saadetakse. Eile ähvardas Venemaa teiste riikide saadetised sõjalisteks sihtmärkideks võtta.

Vaata ka:

Schaer volikirjad jpg

Eesti suursaadik Keenias Daniel Erik Schaer andis üle volikirja

Eesti esimene suursaadik Keenia Vabariigis Daniel Erik Schaer andis 7. detsembril Nairobis üle volikirja president

KVA reservohvitserid 2 scaled 1 jpg

Kaitsevägi sai juurde 82 reservohvitseri

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis

error: Sisu on kaitstud!