Uudised

SÕDA: Kiievis oli täna (12.03) varahommikul kuulda kõva pommitamist

Laupäeva öösel kella kolme ajal kõlasid Ukrainas mitmel pool õhurünnakute eest hoiatavad sireenid, kirjutab BBC.

Briti ringhäälingu andmeil kõlasid sireenid poole tunni jooksul Kiievis ning sellest lääne pool asuvas Žõtomõris.

Kohapeal viibivate ajakirjanike sõnul oli Kiievis kuulda tugevat pommitamist.

Kiievis viibiv CNN-i rahvusvahelise korrespondendi Clarissa Wardi sõnul käis pommitamine vahetpidamata mitu minutit järjest.

Wardi sõnul on pole samas selge, kas plahvatusi põhjustavad Vene või Ukraina vägede löögid.

Lahingud kestavad Kiievi ümbruses. Linnajuhtide sõnul on kõige ohtlikum ala Kiievist põhja pool, nende seas Butšas, Irpinis ja Hostomelis, aga ka pisut kaugemal Võšorodis.

Lahingud on ägenenud ka üle Dnepri jõe Kiievist idas Brovarõs.

Wardi sõnul jätkavad Vene väed Kiievi survestamist mitmest suunast. Tema hinnangul on Vene vägede eesmärk Kiiev täielikult sisse piirata, näljutada, pommitada ja lõpuks president Volodõmõr Zelenski kukutada.

Kiievi linnapea Vitali Klõtško ütles CNN-ile, et linnal on praegu varusid, sealhulgas toitu ja ravimeid, vaid üheks kuni kaheks nädalaks.

Wardi sõnul on Ukraina võitlejad igal pool Kiievis. “Nad on kaevanud kaitsepositsioonid kõigi peamiste linna suunduvate maanteede äärde ja ümberringi pannud tankilõksud. See on praegu tugevalt kindlustatud linn. Ja isegi kui Vene väed suudavad selle ümber piirata, tulevad nende linna tuumani jõudmiseks ikkagi võimsad lahingud,” rääkis ajakirjanik.
Laupäeva varahommikul teatati õhuhäirest juba mitmel pool Ukrainas, lisaks Kiievile Tšerkassõs, Harkivis, Lvivis, samuti Sumõ oblastis.

BBC Ukraina ajakirjanikud teatasid, et õhuhäiret on antud enam kui 15 oblastis ja mitmes linnas, muu hulgas Odessas ja Dnipros.

Dnipro linnas viibivate CNN-i ajakirjanike sõnul tundsid nad linnas vähenalt kaht plahvatust ning nägid nende hinnangul õhutõrjetule järelmeid. Samuti nägid nad enda sõnul suitsu kerkimas Dnepri jõest idas.

Ajakirjanike sõnul hakkasid õhuhäiresireenid laupäeva hommikul undama kell 5,25 ning kõlasid veel ka kella 7.30 ajal.

Reedel tabas Dniprot kolm õhurünnakut, mis tabasid lasteaeda, kortermaja ning kingatehast. Üks tsiviilelanik sai surma.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button