Pühapäev , 25 veebruar 2024
7310511210403

Skandinaavia lennufirmad boikoteerivad Marabou šokolaadi

Norrakatele on Freia kommivabrik oma tähtsuselt võrreldav meie Kaleviga, tootes mitmeid norrakate jaoks ikoonilisi šokolaadimarke nagu Freia Melkesjokolade ja Kvikk Lunsj. Rootsis on samas staatuses ka meile tuntud Marabou šokolaad.

Eelmine nädal otsustas SAS, et nad oma lendudel enam Freia ja Marabou tooteid enam ei müü. Mõne päeva jooksusl liitusid boikotiga ka konkureerivad lennufirmad Norwegian ja Widerøe. Freia ja Marabou toodete müügi lõpetasid hotelliketid Strawberry (endine Nordic Choice) ja Classic Norway Hotels, laevandusfirma Hurtigruten ja Rootsi raudteefirma SJ Norra haru. Norra jalgpalliliit otsustas, et Freia tooteid ei müüda enam ka Norra jalgpallistaadionidel. Müügi lõpetamist kaalub Norra jaekett Coop.

Freia toodete boikott Skandinaavias on tingitud selle emafirma Mondelez (endine Kraft Foods) jätkuvast tegutsemisest Venemaal. Boikott sai alguse pärast seda, kui ajaleht Aftenposten avaldas artikli, kus Mondelezi eelmise aasta Venemaa käibeks hinnati 1,2 miljardit eurot ning firma maksis Venemaal makse ligikaudu 57 miljoni euro väärtuses, aidates niimoodi finantseerida Venemaa agressiooni Ukrainas. Mondelez on kantud Ukrainas nende firmade musta nimekirja, mis jätkavad äritegevust Venemaal.

Kuigi Mondelez pole ainuke Lääen korporatsioon, mis jätkab tegevust Venemaal, tekitas see Skandiaavias ebatavaliselt tugevaid reaktsioone ja seejuures on kõige aktiivsemad boikoteerijad just reisisektorisse kuuluvad firmad. Mondelezi PR teated nii Norras kui Rootsis olid tavapäraselt hambutud. Öeldi vaid, et kuna Norras ja Rootsis müüdavad tooted pole toodetud Venemaal, on asjad formaalselt justkui täiesti korras ja üleüldse, nemad pole ainsad.

Mondelezi kaubamärkide hulka kuuluvad muuhulgas Marabou, Milka, Cadbury, Toblerone, Alpen Gold, TUC ja Oreo.

allikas: trip.ee

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!