Sunday , 26 September 2021
terviseamet

SKANDAAL: Terviseameti külmlaos võisid halvaks minna ka koroonavaktsiinid.

Kuku raadio saates „Keskpäevatund“ arutasid ajakirjanikud Priit Hõbemägi, Ignar Fjuk ja Marek Strandberg terviseameti külmladusid puudutava prohmaka üle. Muuhulgas pärisid nad kuidas saab olla kindel, et eestlastele pole süstitud vaktsiine, mis soojenenud üle vajaliku hoiustamistemperatuuri?

„Puht spekulatiivselt välja öeldult/…/ kasvõi Isamaa juht Helir-Valdor Seeder, kes on haiglasse sattunud väidetavalt vaktsineerituna – võib-olla on temagi vaktsiin seal laos alla normi läinud?“ päris Strandberg.
Seeder on haiglas alates reedest koroonaviirusega nakatumise tõttu. Möödunud nädalal Arvamusfestivalil toimunud parlamendierakondade juhtide debatis ütles Seeder, et tema on „sutsaka kätte saanud“ (alates 44:35). Küll aga jääb selgusetuks, kas ta on saanud kätte mõlemad süstid või teisest süstist on möödas piisav periood, et pidada esimeest täielikult vaktsineerituks.

Strandberg tõi välja, et kuna varasemate temperatuurikõikumiste kohta külmladudes pole teada, on põhjust küsida, et milliseid vaktsiine on aastate jooksul eesti lastesse ja teistesse inimestesse süstitud ja kuidas me saame olla kindlad, et ka need pole liigsoojas külmlaos riknenud. „Kaos, mida on komplekselt riik järelvalvaja ja asjakorraldajana tekitanud – küsimusi on väga palju!“

Strandberg leiab, et terviseameti ladude probleemi peaks uurima kriminaalasja korras, kuna risk on suur, ja on võimalik, et rahvale on süstitud halvaks läinud vaktsiine.

Loe edasi SIIT
Allikas Õhtuleht

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

26.09 Ööpäevaga tuvastati 465 uut covid-19 haiget, suri 1 inimene.

26. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 149 inimest. Kokku on haiglas 182 …

13074736t1hd2da

25.09 Ööpäevaga tuvastati 644 uut covid-19 haiget, haiglaravi on 137 inimest.

25. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 137 inimest. Kokku on haiglas 167 …

BioBlockninaspre

Koroona ninasprei BioBlock ei ole ravim.

Juba pool aastat on Eesti apteekide lettidel ninasprei BioBlock, mille kohalikud teadlased töötasid välja veise …

vaktsiin

OLULINE: Teadlased ei soovita kolmandat vaktsiinidoosi.

Koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud inimesed ei vaja kolmandaid süste ehk niinimetatud tõhustusdoose, kuna antikehade taset …