Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Martin Helme

SKANDAAL: Martin Helme kutsub inimesi üles, ärge makske elektriarvet, kuna muud moodi valitsus aru pähe ei võta Samas ise tasus arve!

Täiendus 20.01.2022
EKRE juhtivpoliitikud pole Martin Helme üleskutset elektriarved maksmata jätta just agaralt järginud ning arve plaanib korraliselt tasuda ka Martin Helme ise. Vaid Anti Poolamets tunnistab, et solidaarsusest nende vastu, kes arvet tasuda ei suuda, ta esialgu tõepoolest sel kuul elektri eest ei maksnud.
Poolamets räägib siiski, et ta mõistab, et elektriarve tuleb ühel hetkel ära maksta, ega plaani võlgu jääda. Eurosaadik Jaak Madison aga muigab, et temal ei tulnud maksmata jätmine mõttessegi. Henn Põlluaas ütleb, et loomulikult maksab ta oma elektriarve ära
EKRE esimees Martin Helme ütles poliitikasaates “Räägime asjast”, et inimesed ja ettevõtted võiksid tekitada riigile hinnašoki ja jätta oma elektriarve eest maksmata, sest muud moodi valitsus aru pähe ei võta.

Helme sõnul näitab Kaja Kallase jutt, et tema ei ole hinnatõusus süüdi, peaministri meeleseisundit, mis aga ei ole peaministrile kohane.

“Küsimus on selles, et Kaja Kallas on vastutav. Me oleme suvest saadik rääkinud rääkinud, et elektrihinna tõusu puhul on vaja ette võtta kaks-kolm lihtsat asja, mis langetab elektri hinda. Valitsuses ei ole seda teinud,” märkis Helme.

“Minu üleskutse on jätta elektriarve maksmata, tuleb mis tuleb. Ja kui pärast tuleb ikkagi maksta, siis tuleb maksta, aga esimese hooga keelduge neid arveid maksmast. Teistmoodi see valitsus ja Eesti Energia aru pähe ei võta, neile tuleb vastu tekitada hinnašokk, et maksed lihtsalt ei laeku.”

Helme sõnul peaksid ka ettevõtted ütlema, et andke andeks, sellel kuul me ei maksa ei tulu ega sotsmaksu ega käibemaksu, sest valitsus ajab meid pankrotti.
“Kas me läheme pankrotti kaks kuud hiljem või kaks kuud varem, mis vahet seal on. Surm siin või Siberis nagu vanasti öeldi. Me oleme jõudmas sellesse faasi, kus inimestel enam ei ole võimalik öelda, et kannatame ära, nagu eestlased ikka armastavad öelda. Aga miks me peame kannatama? Meil on 21. sajand, nagu meile kogu aeg räägitakse. Inimesed saavad muuta oma sugu, kui hommikul üles tõustes tuju tuleb ja mida kõike veel. Meil on 21. sajand, aga elama peame nagu kaheksateistkümnendal sajandil pärast Põhjasõda.”

Eesti Energia pressiesindaja Priit Lutsu sõnul pole võlglaste arv suurenenud ning inimesed on tulnud toime teenuse eest maksmisega. Võlgnevuse tõttu voolu väljalülitamine on Lutsu sõnul äärmuslik lahendus, milleni nad kindlasti jõuda ei taha. Eesti Energia on otsustanud, et erakorralise olukorra tõttu aprilli lõpuni nad eraklientidel võlgnevuse tõttu voolu väljalülitamisi ei teosta.

Allikas. https://uueduudised.ee/

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!