kaja kallas 90185653

SKANDAAL: Kaja Kallase ja ametnike nimed ilmusid Venemaa tagaotsitavate nimekirja

Venemaa siseministeeriumi tagaotsitavate andmebaasis on ilmunud Eesti peaministri Kaja Kallase ja riigisekretär Taimar Peterkopi nimed. Kuigi andmebaasis ei ole välja toodud, millise paragrahvi alusel Kallast ja Peterkopi tagaotsitakse, tekitab see siiski rahvusvahelist tähelepanu. Varasemalt andis Venemaa uurimiskomitee esimees Aleksandr Bastrõkin korralduse kontrollida Eesti võimude tegevust seoses tankimonumendi eemaldamisega Narvas.

Lisaks Kallasele on tagaotsitavate nimekirjas sadu ametnikke ja poliitikuid Ida-Euroopast, kelle vastu on algatatud kriminaalasjad pärast punamonumentide eemaldamist nende riikides.

Lätist on tagaotsitavad endine siseminister Marija Golubeva, seimi eelmise koosseisu 67 liiget ja Riia linnaduuma 15 liiget.

Leedust otsitakse taga kultuuriminister Simonas Kairysi, Klaipėda linnapead Arvydas Vaitkust, 16 Klaipėda linnavolikogu liiget ja kuut Vilniuse linnavolikogu liiget.

Poolast on tagaotsitavad Wałbrzychi linnapea Roman Szełemej ja riigivarade aseminister Karol Rabenda.

Ukrainast on andmebaasi sattunud Lutski linnapea Ihor Polõštšuk ja Rivne linnapea Oleksandr Tretjak.

Kokku on tagaotsitavaid isikuid Eestist kaks, Lätist 83, Leedust 29, Poolast kolm ja Ukrainast 43.

Vaata ka:

25

OLULINE: Ilmateenistus väljastas esmaspäevaks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse

Eesti hoiatused 17.06 päeval sajab mitmel pool äikesevihma, kohati on sadu tugev, võimalik ka rahe

Ukraina

Peaminister Ukraina rahutippkohtumisel: õiglase ja kestva rahu tagab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse täielik taastamine

Peaminister Kaja Kallas rõhutas eile ja täna Šveitsis Bürgenstockis toimunud Ukraina rahutippkohtumisel, et president Volodõmõr