Sunday , 19 September 2021
kassminuaeg

SKANDAAL: Eesti suurim kodutute loomade varjupaik PESALEIDJA anti kohtusse.

Kui me 9 aastat tagasi käputäie vabatahtlikega kodutute kasside varjupaiga avasime, teadsime ja olime arvestanud, vaimselt valmistunud, et tuleb tegeleda hästi paljude probleemidega – haiged ja metsikud kiisud, loomad, keda ei õnnestu päästa, kokkupuude loomahülgajate ja loomapiinajatega, vabatahtlike läbipõlemine… Tuleb aga tunnistada, et kohtuvaidlust me ette näha ei osanud. Sest kes annaks kohtusse vabatahtlike kasside varjupaiga…
Veel enam – raha pärast, mida meil pole.

22. jaanuaril adopteeriti meie varjupaigast 2 kiisut. Pererahvaga koju jõudis saatuse tahtel vaid 1 – Ashy. Kuna Ashy oli arglik kiisu, tuli tema kinnipüüdmiseks meie 50 m2 vabapidamistoast kasutada püüdmiskahva. Kiisuke püüdis kahvast põgeneda, vigastas oma iget nii tugevasti, et talle adopteerimiseelset tervisekontrolli tegev administraator ei näinud verise igeme alt põletikku.
Kui Ashy pere meile paari päeva pärast kassi põletikus suust teada andis, palusime esimesel võimalusel kliinikut külastada. Kui meid teavitati tema hambaprobleemidest ja käsust arve tasuda, nii tagant järgi tehtud visiidi kui ka hambaoperatsiooni tasu, lubasime arve tasuda palvega operatsioon teostada meie koostöökliinikus, kus meie loomadele rakenduvad suured soodustused nii visiiditasule kui ka ravimitele. Pere keeldus kliinikut vahetamast ja tegime pooleldi sundolukorras olles erandi, aktsepteerisime seda, rumalalt lootes, et operatsiooni hinnavahe ei saa tulla nii suur. KUID kui arveid hakati saatma iga päev, sest pere ei saanud kassile kodus antibiootikumitablette manustada ja pidi seda käima kliinikus tegemas ning iga külastuse eest lisandusid täishinnaga visiiditasud, mis kasvatas paarisaja euro suuruse hambaeemaldustoimingu juba tuhande euroni, pidime kahjuks perele teatama, et Pesaleidja MTÜ-l pole majanduslikel põhjustel võimalik neile sellises summas kliinikuarveid tasuda.
Pere kassi tagastada ei soovinud. Pakkusime tasuda arved selles mahus, mis oleks ravi meie koostöökliinikus maksma läinud. Ei – sobis vaid KOGU summa. Ning teades, et varjupaigal pole ressursse tasuda selles mahus raviarveid, otsustati endapoolseid väljaminekuid lisaks raviarvetele veel suurendada palgata advokaat, tasuda veel mitmesajaeuro suurune riigilõiv ning anda varjupaik kohtusse.

Tegime veelkord mitu korda kompromissettepanekuid, tasuda arve osaliselt, millest jällegi keelduti, viimasele ei vastatud, seega puudus perel igasugune huvi kompromissläbirääkimiste pidamiseks ja kompromissi sõlmimiseks.

Kuna meie advokaat leidis (arvestades hageja igasuguse koostöövalmiduse puudumist), et kohtuvaidlus kujuneb pikaks, tulemus on prognoosimatu ja ei ole välistatud hagi rahuldamise võimalus (kuigi meil lepingujärgselt puudub kohustus tasuda juba adopteeritud loomade veterinaararveid ja kuigi tegime erandi lubades aktsepteerida teise kliinku ravi) siis rahalises mõttes oleks odavam hagi omaks võtta.

Täna jõustus kohtuotsus, kus meil tuleb koheselt tasuda nii Ashy ravikulud kui ka pere õigusabikulud summas 1637,76 eurot.
Meie advokaadi arve hagiga tutvumisel ja kohtuga suhtlemisel, kompromisside korduvate taotluste tegemisel on 722,4 eurot.
Kokku tuleb Pesaleidja MTÜ-l tasuda koos advokaadikuludega 2360,16 eurot.
Nagu ka Ashy omanikule kirjutasime, Pesaleidja MTÜ-l puuduvad sellised rahalised vahendid. Seega on meil nüüd valida, kas vabatahtlikud tasuvad need kulud ise, sest hagejal on õigus nõuda viivitamatult tema kasuks väljamõistetud summade tasumist ning pöörduda vajadusel täitemenetluse alustamiseks kohtutäituri poole (viimase poole pöördumises me isegi ei kahtle). Või paluda abi.
Teeme sellest ülimalt negatiivsest olukorrast loomulikult tulevikus kahjuks muudatused meie reeglites ning eeldame tulevikus kõikidelt adopteerinud peredelt ka võimalust meie lubadusi kurjasti kasutama hakata ja tulevikus meie juurest adopteeritud kiisudega võib vaid meie enda koostöökliinikutes käia, et sarnast olukorda vältida.
Kes soovib aidata meid hetkel olevas olukorras, saab helistada Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:

900 0950 – kõne hind 50€
900 0915 – kõne hind 15€
900 0905 – kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Selgitusse kirjuta palun “Kohtukulud”!
Pildil kass Dior, kes koos Ashyga adopteeriti, kuid kes Pesaleidja varjupaiga ees pere transpordipuurist põgenes ning kellest seejärel loobuti, kui olime kassi kinni püüdnud.
Loodetavasti on sellel lool siiski üks positiivne tulemus – Dior, kes võiks nüüd endale kodu leida

Allikas:  FB: Pesaleidja

Jaga

Vaata ka:

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on -2 ..+12°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul kuni 11, …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …