10.2 C
Tallinn
Esmaspäev 20. märts 2023
HuvitavatSinu rannakott: kaheksa asja, mida vajad, ja kolm, mida sa ei vaja.

Sinu rannakott: kaheksa asja, mida vajad, ja kolm, mida sa ei vaja.

Kas valmistud randaminekuks? Super! Aga kas sul on kaasas kõik, mida vajad? Kui su rannakott on nii raske, et seda on peaaegu võimatu kanda, on vastus ilmselt jah, kuid võib-olla sa ei ole õigeid asju kaasa pakkinud.

Kas valmistud randaminekuks? Super! Aga kas sul on kaasas kõik, mida vajad? Kui su rannakott on nii raske, et seda on peaaegu võimatu kanda, on vastus ilmselt jah, kuid võib-olla sa ei ole õigeid asju kaasa pakkinud. Enne kodust lahkumist kontrolli, kas sul on kaasas kaheksa asja, mida vajad, ja jäta kaasa võtmata kolm asja, mida sa rannas ei vaja.
Kaheksa asja, mida rannas vajad

1. Varutrikoo ja rannarätik

Need kaks asja on randaminekul vältimatud põhiesemed – rannarätikut läheb sul vaja lamamiseks ja enda kuivatamiseks pärast ujumist ning võib-olla soovid ka kuivad päevitusriided või trikoo selga panna, nii et ei tee halba lisabikiinid või -trikoo kaasa võtta.

2. Päikesekreem

Suvel ära välju kunagi kodust ilma päikesekaitsekreemita, eriti veel randa minnes. Päikesepõletused ei ole ainult valusad ja tüütud, need võivad su nahka ka pikaajaliselt kahjustada. Nii et isegi kui sa ei taha iga paari tunni tagant päikesekreemi peale määrida, tee seda ikkagi ja hoolitse selle eest, et su rannakotis oleks alati päikesekreem olemas.

3. Päikeseprillid ja rannakübar või sirm

Päike võib suvel olla väga tugev ja kuigi päikesekreem teeb oma töö, võiksid kanda lisaks ka päikeseprille ja kübarat või sirmi, eriti kui tahad väikese uinaku teha või oma lemmikraamatust mõne lehekülje lugeda.
4. Raamatud ja ajakirjad

Rannas veedetud aeg on ideaalne võimalus lugemisega taas järje peale saada. Ei ole tegelikult vahet, kas plaanid Platonit paremini tundma õppida või end lihtsalt viimaste seltskonnauudistega kurssi viia, võta kaasa lugemist ja muuda on päev rannas tõeliselt täiuslikuks!

5. Võrkpall ja mängukaardid

Rannas olemine on väga vahva, kuid mõne aja pärast võib igav hakata. Nüüd tulevadki mängu pall ja mängukaardid; need aitavad kaaslasi-sõpru lõbustada ja koos lõbusalt aega veeta.

6. Kuivad suupisted

Kui plaanid kogu päeva rannas veeta, kipub ühel hetkel nälg kallale ja pole midagi tobedamat kui kõigi kodinatega rannast ära minna, et kauplust või lähedal asuvat restorani otsida. Võta kaasa kehakinnitust, et elu lihtsam oleks, kuid ära võta midagi, mis võiks kuuma käes ära sulada või rikneda. Soolaküpsised, kartulikrõpsud või kreekerid on tavaliselt parim valik, mis aitavad päeva jooksul nälga kustutada.
7.Päikesevari

Võid arvata, et sul ei lähe seda vaja, aga pärast paari tundi päikese käes lausa unistad varjust. Kui lähed randa, mis ei paku kusagil looduslikku varju, on päikesevari suurepärane asi ja oled endale väga tänulik, et sulle tuli pähe see kaasa võtta.

8.Pabertaskurätikud

See on veel üks neid asju ilma milleta ei tohiks kodunt väljuda, kuid randa minnes on need veel eriti tähtsad. Soolane merevesi võib su põsekoopad ja ninalõõrid üsna lahti võtta, nii et võid päev otsa nina nuusata. Samuti ei ole rannatualetid alati kuigi hästi tualettpaberiga varustatud, nii et pabertaskurättidest on kasu rohkem kui ühel moel.

Kolm asja, mida sa ei vaja

1.Telefon

Kui sa ei oota just tähtsat kõnet, on kõige parem telefon koju või hotellituppa jätta. Lõppude lõpuks, kui sa ei suuda end moodsast tehnikast isegi puhkuse ajal lahti rebida, millal siis üldse? Samuti pea meeles, et randu külastavad sageli ka vargad, ja see, et keegi su telefoni pihta paneb, kui sina parasjagu ookeanis supled, on küll viimane asi, mida soovid.
2.Vesi

Kuigi kuumale rannale veepudeli kaasavõtmine tundub esmapilgul hea mõte, ei ole see tegelikult nii. Muidugi tuleb keha niisutamisele tähelepanu pöörata, eriti veel palava ilmaga, kuid vesi, mille kaasa võtad, on ilmselt joomiseks liiga soe juba enne, kui üldse randa jõuad ja lina maha laotad. Selle asemel sea sammud rannabaari poole, kui janu tekib ja joo seal!

3.Jumestus

Kui mõtlesid meigikotiga randa minna, siis mõtle veel kord. Esiteks on ilmselt piisavalt palav, et jumestus nägu mööda laiali voolaks, mis ei ole kuigi ilus vaatepilt. Teiseks ei ole meigivahenditest pärast pikka päeva kuumal rannal enam mingit tolku, nii et oled sunnitud kõik ära viskama. Lase ka oma nahal puhata ja jäta meigikott koju!

Veel artikleid