Erakorralised uudised

Siiamaani toppavad Liikva Päikesekodu kontol kümned tuhanded eurod, mis annetati selleks, et sinna pääseks autistlik neiu Arina.

Siiamaani toppavad Liikva Päikesekodu kontol kümned tuhanded eurod, mis annetati selleks, et sinna pääseks autistlik neiu Arina. Neiu sinna ei läinudki, aga erihooldekandeküla ei ole tänini annetatud raha tagasi kandnud. Kas see on järjekordne näide annetajate usalduse kuritarvitamisest?
Möödunud aasta jaanuaris jagas autismifond rõõmu-uudist: mitmesaja annetaja – sh helilooja Arvo Pärdi – panus võimaldab autistlikul neiul saada abi spetsiaalses erihoolekandekülas. Ilmneb aga, et neiu ei olegi külla asunud. Alles Õhtulehe küsimise peale hakkas fond nuputama, kuidas peaks rahaga edasi käituma.

Jutt käib taaskord Tallinna külje all asuvast Liikva Päikesekodust. Eelmisel nädalal kirjutasime, kuidas erihoolekandeküla rahaline seis on pehmelt öeldes keeruline: asutusel on võlgu umbes 800 000 eurot, mis seab küla jätkusuutlikkuse tõsise küsimärgi alla.

Päikesekoju pääsemiseks tuleb vanematel tasuda 25 000 eurot. Autistliku Arina ema Irinal sellist raha ei olnud. Sestap otsustati talle raha koguda annetajate abiga. Annetuste kogumiseks kõige magusamal kuul detsembris 2020. aastal ilmus Arinast „Ringvaates“ südamlik lugu. Seal viidati, et oma panuse saab anda autismifondi „Toetan erilist elu“ kaudu. Sajad annetajad, sh helilooja Arvo Pärt, seda tegidki. Juba kuu hiljem jaanuaris jagas fond uudist: raha on koos!

Loe edasi SIIT

Allikas. Õhtuleht

Vaata ka:

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum – Reede, 8. detsember 2023

Hommik: Kui ärkad sellesse uude päeva, võta hetk, et tunda tänulikkust. Hommikune päikesetõus meenutab uusi

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Reede 8 detsember 2023

Hea hing, kui sa astud selle päeva valgusse, tea, et inglite armastus ja tugi ümbritseb

error: Sisu on kaitstud!