Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Signe Riisalo scaled

Signe Riisalo: püüame abieluvõrdsuse eelnõu enne jaanipäeva riigikokku saata

Abieluvõrdsuse eelnõu jõuab loodetavasti veel enne riigikogu suvepuhkusi riigikokku, ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Uus valitsus on lubanud vastu võtta kooseluseaduse rakendusaktid, mis said valmis juba 2014. aastal.

Riisalo rääkis ERR-ile, et korrigeerida tuleb kõiki seadusi, mis sisaldavad sõna “abikaasa” või “abielu” ja lisada sinna kõrvale vajadusel sõna “kooselupartner” või muid täpsustusi.

“See on tegelikult peamine küsimus. Selliseid seadusi on ligikaudu sada, natukene alla selle,” selgitas ta ja lisas, et iga sätte puhul tuleb ka selle mõjusid kaaluda.

Sama eelnõu peaks hõlmama ka abieluvõrdsuse küsimust, sest keerulised ja ühiskondlikult tundlikud teemad on ministri sõnul mõistlik ühe eelnõuga ära lahendada, seda enam, et perekonnaseaduse muutmine pole võrreldes kooseluseaduse rakendusaktidega kuigi mahukas.

allikas:err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!