Monday , 13 January 2025
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Sel hooajal on surnud kolm grippi haigestunut

Eelmisel aastal jäi gripihooaeg sisuliselt vahele ning kuigi ka sel hooajal on haigestumine koroonaeelse ajaga võrreldes madal, on tõbi sel hooajal nõudnud kolme inimese elu. Siiani levib haigus ennekõike väikelaste seas ning nakatumine on kõrgem Ida-Virumaal.

Gripp jõudis Eestisse oktoobri lõpus ja kolmapäeva seisuga on laboratoorselt kinnitatud 357 gripijuhtu. Haigestumine on kõrgem väikelaste seas ning gripi tõttu on haiglaravil ligi 40 inimest, enamik neist lapsed.

“Meil on piirkondi Eestis, kus on tekkinud ka kolded. Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Narvas, Tallinnas. Aga ülejäänud maakondades on üksikud haigusjuhtumid,” selgitas terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Eliise Metsoja “Aktuaalsele kaamerale”.

Grippi on sel hooajal surnud kolm inimest, kõigil eluaastaid rohkem kui 70 ja kõik nad olid vaktsineerimata.

Praegu levib peamiselt A-gripp alatüübiga H3N2. “A-gripi viiruse alatüüp H3N2 on nendest teistest tüüpidest kõige raskema kuluga ja just seetõttu, et tal on oht rasketeks tüsistusteks ja surmaks,” tõdes Metsoja.

Narva haigla ülemarsti Olev Sillandi sõnul on pea 40 protsenti gripijuhtudest registreeritud Ida-Virumaal.

Loe edsi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

Paeva sonum

Päeva Sõnum: Reede 10 jaanuar 2025

“Iga torm on mööduv ja iga lumi toob kaasa uue alguse. Õpi nautima hetki ka

horoskoop minuaeg.com

Kolm sodiaagimärki, kes leiavad selguse ja oma suuna – Reede, 10. jaanuar 2025

1. Ambur (22. november – 21. detsember) Amburite jaoks on tänane päev täis inspiratsiooni ja