Erakorralised uudised
irina iacob qaUoTVTI6Cc unsplash

Seenenädal: seenenäitusele on oodatud külastajate leitud seened

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed korraldab traditsioonilist seenenädalat septembri alguses. Reedel, 8. septembril ja laupäeval, 9. septembril kell 10–18 on avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal seenenäitus, kus saab tutvuda sügisseentega: kännuseente ja sirmikute, mamplite, puravike, riisikatega kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega.

Seenenäituse koostavad ja seeni määravad mükoloogid Irma Zettur ja Külli Kalamees-Pani ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi meeskond. Näitusel vastatakse kõigile seeni puudutavatele küsimustele ja jagatakse seeneinfot. Näitusele on samuti oodatud külastajate leitud seened. Seenenäituse ja loodusmuuseumi külastamine on sooduspiletiga: täiskasvanutele 4 eurot, lastele ja seenioridele 2 eurot.

Lisaks on seenenädala jooksul avatud Tartu Ülikooli botaanikaaias puuseente rada. Kõik seenehuvilised on oodatud seenenädalast osa võtma.

Seenenädalat aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Nõid soovitas ravida vähki kärbseseenega, Vähihaigete nõustaja: „Kallid inimesed, usaldage arste! Ärge võtke endalt võimalust terveneda.”

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.