Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Arter kvartal SEB

SEB finantseerib Arter kvartali kinnisvaraarendust 85 miljoni euroga

SEB Pank sõlmis Kapitel gruppi kuuluva kinnisvaraettevõttega Arter Kinnisvara 85 miljoni eurose laenulepingu Tallinna kesklinna valmiva Arter ärikvartali finantseerimiseks. Kapiteli koguinvesteering Arter kvartalisse ulatub ligikaudu 155 miljoni euroni ning projekt valmib 2024.aasta kolmandas kvartalis.

SEB ettevõtete panganduse juhi ja juhtkonna liikme Artjom Sokolovi sõnul on Arteri kvartali näol tegemist viimaste aastate atraktiivsema ja eksklusiivsema arendusega Tallinna kesklinnas. „Taoliste arendustega edendame kaasaegse, multifunktsionaalse ja energiatõhusa töö- ja elukeskkonna loomist Tallinna kesklinnas. Suurte kinnisravaprojektide finantseerimine on SEB fookuses olnud läbi aegade ning meil on hea meel, et Eestis on ettevõtteid, kelle ambitsioon ja visioon muuta meie kõigi elukeskkonda atraktiivsemaks, SEB põhimõtete ja väärtustega ühtivad,“ ütles Sokolov.

Kapiteli juhatuse liikme ja finantsjuhi Rait Pallo sõnul on Arter kvartal oma 155-miljonilise koguinvesteeringuga ettevõtte mastaapseim arendusprojekt, mille rajamisel on head ja usaldusväärsed partnerid võtmetähtsusega. „Usume, et esmaklassiline töökeskkond koos igapäevaselt vajalike mugavusteenuste olemasoluga on ettevõtetele üha olulisem nii olemasolevate professionaalide hoidmisel kui uute talentide värbamisel,“ lisas Pallo.

Arter kvartal koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartalisse tuleb 29 000 m² büroopinda, 6000 m² toitlustus- ja teeninduspindu, 3000 m² üürikortereid, katuseterrassid ning linnapark. Liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Kvartali keskkonnasõbralikud energialahendused tagab kombinatsioon energiavaiadest ning kaugkütte- ja kaugjahutusest. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti. Kvartalisse tuleb muuhulgas kokku 470 parkimiskohta ning  enam kui 100 kohaga jalgrataste siseparkla.

Kapitel on 1997. aastal asutatud Baltimaade suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 244 000 m² üüritava pinnaga ärikinnisvara.

SEB on juhtiv Põhjamaade finantsteenuste grupp, mis pakub Rootsis ja Balti riikides laia valikut finantsteenuseid ja finantsnõustamist.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!