Uudised

Saku vallas sihtis mees relvaga oma naist ja last.

Saku vallas sihtis mees relvaga oma naist ja last. Mees võeti vahiallla.

 

 

Reede pärastlõunal reageerisid politseinikud suurte jõududega väljakutsele Saku vallas, kus sihiti relvataolise esemega naist. Kiirreageerijad pidasid 56-aastase mehe kinni ning leidsid läbiotsimise käigus tema kodust mitmeid relvataolisi esemeid. Laupäeval võttis kohus mehe prokuratuuri taotlusel vahi alla.

 

 

Kinnipidamise käigus tuli välja, et tema kodus võib veel olla teadmata päritolu relvasid, mistõttu viidi tema kodus läbi menetlustoimingud. Läbiotsimise käigus leidsid politseinikud veel mitmeid relvi ning ekspertiis annab vastused, mis liiki relvadega on tegu. 56-aastasel mehel puudub relvaluba.

 

 

“Esialgsetel andmetel oli mehe valduses muu seas ka tsiviilkäibes keelatud relvi. Prokuratuur taotles laupäeval kohtult kahtlustatava vahistamist, sest meie hinnangul võib mees vabaduses viibides toime panna uusi kuritegusid. Kohus nõustus ning mees võeti eeluurimise ajaks vahi alla. Kriminaalmenetlust alustati karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad avaliku korra rasket rikkumist ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist,” lausus prokurör.

ppa

Kriminaalmenetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Politsei ja prokuratuur tuletavad meelde, et sarnastest ohtlikkest olukordadest ning registreerimata, ebaseaduslikest või tsiviilkäibes keelatud relvadest, lõhkeainest või muust sarnasest lõhkekehast tuleb teada anda hädaabinumbril 112.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button