Saturday , 31 July 2021
relv

Rootsis said tulistamises haavata kaks mängimas olnud last

Rootsis said tulistamises haavata kaks mängimas olnud last

Rootsis on põhjustanud ulatusliku vapustuse kahe lapse tulistamine laupäeva õhtul Stockholmi lähedal, vahendas BNS kohalikku meediat.

Eelkooli- ja algkooliealine laps said Huddinge vallas Visättras aset leidnud intsidendis haavata. Lapsed viidi kiirabiga haiglasse. Jalga tulistatud laste vigastused ei ole eluohtlikud.Politsei häirekeskus sai teate juhtunust kell 20.16 kohaliku aja järgi. Tulistamisega seoses on kinni võetud üheksa inimest. Politsei sõnul on nende seas inimesi, kel on kokkupuuteid kuritegelike võrgustikega. Veel täna pärastlõunal oli toimunu osas palju ebaselgust. Politsei sõnul ei viita miski sellele, et lapsed oleks teadlikult sihtmärgiks valitud.

Lapsed olid mängimas Visättra keskuse elamupiirkonnas, kui neid lasud tabasid. Paljude avaliku elu tegelaste kõrval kommenteeris tulistamist ka peaminister Stefan Löfven, kes kirjutas Facebookis, et tunneb lootusetust ja viha. “See, et vägivald leiab aset keskkonnas, kus süütu laps elab, näitab täielikku hoolimatust ja halastamatust,” ütles uudisteagentuurile TT siseminister Mikael Damberg.

Damberg ütles end olevat mõtetes vigastatud laste ja nende peredega. “Tahan väljendada oma kaastunnet ja viha vägivalla vastu, mis neid kaht last tabas.”

Minister nõudis ka selguse toomist Visättras juhtunusse. “Nüüd on tähtis, et isik, kes vastutab selle mõistusevastase vägivalla eest saaks süüdistuse. Lapsed peavad meie ühiskonnas end alati turvaliselt tundma.Rootsi moderaatide hinnangul ületati sellega uus piir Rootsi kuritegevuses. Opositsioonierakond nõudis karmimaid karistusi. “See on kohutav. On pea võimatu seda juhtumit sõnadega kirjeldada,” lausus moderaatide õigusekspert Johan Forsell.

 

Jaga

Vaata ka:

pension

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus Aasta algul teisest pensionisambast lahkuda otsustanud …

F Politsei 2

KUUM: Tallinnas lõi mees kahel politseinikul pea lõhki.

KUUM: Tallinnas lõi mees kahel politseinikul pea lõhki. Peretülile reageerinud politseipatrullile ei ennustanud tänavu märtsi …

lati

Läti pani Eesti koroonapiirangute kollasesse nimekirja.

Läti pani Eesti koroonapiirangute kollasesse nimekirja. Lätis laupäeval kehtima hakanud COVID-19 sisenemispiirangutega riikide kollases nimekirjas …

puuk

KOHUTAV: 9 kuune laps mängis murupeal ja ema leidis hiljem lapse pealt 20 puuki.

KOHUTAV: 9 kuune laps mängis murupeal ja ema leidis hiljem lapse pealt 20 puuki. Soome …