Friday , 28 January 2022
rootsi

Rootsi kaotas koroonatõendiga riiki sisenejatele testinõude

Rootsi kaotas koroonatõendiga riiki sisenejatele testinõude

Rootsi, mis seni nõudis Euroopa Liidu riikidest, välja arvatud Põhjamaad, saabuvatelt inimestelt olenemata vaktsineerimisest ka koroonatesti tegemist, kaotas alates kolmapäevast selle nõude. Samas need, kes ei suuda tõestada, et on COVID-19 suhtes ohutud, riiki ei pääse.

“Rootsi valitsuse avaldatud info kohaselt hakkab Rootsi seoses EL COVID-tõendi määruse reeglite ülevõtmisega alates 30. juunist Euroopa Liidu riikidest saabumisel Rootsi sisenemise alusena lubama kas COVID-19 vaktsineerimist kinnitava tõendi, COVID-19 läbipõdemist tõestava tõendi või COVID-19 testi negatiivse tulemuse tõendi alusel,” ütles välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer ERR-ile.See tähendab, et Euroopa Liidu koroonatõendi omanikud ei pea enam eraldi testi Rootsi sisenemiseks tegema. Seni olid Eestist ja mujalt EL-ist Rootsi saabujad kohustatud esitama negatiivse koroonatesti – seda ka need, kes olid vaktsineeritud või koroonaviiruse läbi põdenud.

Sellist sisenemispiirangut ei olnud Rootsi siiski kehtestanud teistele Põhjamaadele – Taanile, Soomele, Islandile ja Norrale. Ka nüüd, kui mujalt Euroopa Liidust saabujad peavad esitama koroonatõendi, siis Taanist, Soomest, Islandilt ja Norrast saabuvad inimesed koroonasertifikaati näitama ei pea.

Küll aga jääb Rootsi valitsuse otsusega kuni 31. augustini kehtima sisenemispiirang nendele Euroopa Liidu kodanikele, kellel ei ole EL-i koroonatõendit või kes ei esita ka negatiivset koroonatesti tulemust.

Loe edasi SIIT
Allikas: Err.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …