Sunday , 28 November 2021
pilt pressiteade18.12.20 1

Riiklikule haridusstipendiumile kandideerib 23 õpetajat ja tugispetsialisti

Valdkondlikest ekspertidest koosnev hindamiskomisjon määrab 2022. aastaks kuni viis stipendiumi. Riiklik haridusstipendium pakub üldhariduskoolide, kutsekoolide ja lasteaedade õpetajatele ning tugispetsialistidele võimaluse võtta vaba semester enesetäienduseks ja oma valdkonna arengu ergutamiseks.

„Õpetajad ja tugispetsialistid teevad oma tööd pühendunult ja suure koormusega. Haridusstipendium võimaldab astuda ajutiselt tavapärasest tööelust kõrvale ning keskenduda enesetäiendusele ja oma valdkonna süvitsi arendamisele. Rõõmustan väga, et stipendiumi taotlejaid on eelmiste aastatega võrreldes taaskord rohkem,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Stipendiumiga väärtustatakse õpetajate ja tugispetsialistide tööd ning pakutakse võimalust luua innovatsiooni, panustada enesearengusse, väärtuslike praktikate talletamisse ja jagamisse. Stipendiumi suurus on kuni 11 000 eurot ning seda saab kasutada kuni kuue kuu jooksul. Stipendiumisaajad selguvad hiljemalt 15. jaanuariks.

Käesoleval aastal on stipendiumile kandideerimisel prioriteetseteks teemadeks digipedagoogika rakendamine, õpikäsituse ja selle muutumise toetamine ning kaasava hariduse elluviimine. Stipendiumi toel loodav peab olema kasutatav haridussüsteemis laiemalt. Taotlejalt oodatakse viieaastast töökogemust oma ametikohal ning vastavust kvalifikatsiooninõuetele.

Senised stipendiaadid on kasutanud stipendiumiperioodi muuhulgas oma valdkonna uuringute läbiviimiseks, võrgustiku tugevdamiseks, enesetäiendamiseks ja õppematerjalide ning -vara väljatöötamiseks. 2018. aastal määrati kolm, 2019. aastal üks ja 2020. aastal viis riiklikku haridusstipendiumi.

Allikas. Haridus- ja Teadusministeerium

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …