Uudised

Riik peatab tänasest ( 01.07.20) teise pensionisambasse tehtavad maksed.

Riik peatab tänasest ( 01.07.20) teise pensionisambasse tehtavad maksed.

 

Riik peatab alates kolmapäevast teise pensionisambasse tehtavad neljaprotsendilised sissemaksed, mis aitab riigil koroonakriisi tõttu kahel aastal kokku hoida 350 miljonit eurot. Oktoobrist saavad pensionikogujad soovi korral teha avalduse ka oma palgalt kahe protsendi makse peatamiseks.

Riik maksab teise sambasse neli protsenti, millele pensionikogujad lisavad oma brutopalgast kaks protsenti. Juulist peatatakse see sotsiaalmaksu arvelt tehtav riigipoolne makse kuni järgmise aasta 31. augustini. Erandina jätkuvad sissemaksed enne 1960. aastat sündinud inimestele. Kui soovitakse ise loobuda sissemaksete tegemisest, tuleb oktoobrikuus esitada avaldus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

Koalitsiooni kokkuleppe järgi on maksete peatamine üks koroonakriisist tingitud majandusmeede. Sisuliselt võtab riik pensionikogujatelt teise samba maksetest 350 miljonit eurot laenu.

See raha kompenseeritakse inimestele aastel 2023-2024. Teise sambasse kantakse raha tagasi aga ainult neile, kes jätkavad ise kaheprotsendilist sissemakset. Kompensatsiooni saab 14 kuu eest, kuid oma maksest loobudes viie kuu eest. 1500-eurose keskmise palga juures on vahe märgatav.

 

Allikas. Err.ee

 

Jaga
Back to top button