Huvitavat

Meeste 5 tüüpviga naiste kõnetamisel

Kas said jälle korvi? Pole viga, seda juhtub ka parimatega. Ent kui äraütlemisi hakkab kogunema rohkem kui positiivseid vastuseid, on ehk aeg töötada oma kõnetamisstiili kallal.

 

Järgnevad õpetussõnad aitavad sul loodetavasti vältida naiste kõnetamisel tehtavaid tüüpilisi vigu ning võita endale nii mõnegi trofee.

Viga nr 1. Ekslik arusaam sellest, miks naine on välja tulnud

Üks Hiina väejuhi ja filosoofi Sun Tzu kõige kuulsamaid tsitaate raamatust “Sõjakunst” kõlab nii: “Kui tunned oma vaenlast ja tunned iseennast, ei ole sul põhjust karta kaotust ka 100 lahingus.”

Küsime siis kohe, kui hästi sa naisi ja iseennast tunned. Mis on suurema osa meeste eesmärk, kui nad õhtul sõpradega välja lähevad? Muidugi see, et leida naisi ja üritada nendega kontakti luua. Kuid miks lähevad naised tavaliselt sõbrannadega välja? Mitte selleks, et endale mehi otsida, vaid eelkõige lihtsalt lõbutsemiseks.

Siin peitubki asja iva. Naised tahavad, et neil oleks lõbus ja huvitav õhtu, aga kui sa tuled ja sekkud sellesse oma sooviga tutvust sobitada, näib see neile meeleoluka olengu rikkumisena. Ning kui neil on valida sõpradega lõbutsemise ja mõne suvalise tüübi lameda lähenemiskatse vahel, valivad nad alati lõbutsemise. Seega külgelöömise asemel anna talle kohe teada, et sinuga koos võiks ta õhtu veelgi meeleolukamaks kujuneda.

 

Viga nr 2. Kerjuse sündroom

Küllap meist igaühe käest on tänaval raha küsitud. Kui seda ei juhtu väga sageli, on enamik inimesi valmis rahakotti paotama ja elu hammasrataste vahele jäänule natuke toiduraha ulatama. Aga mis saaks siis, kui seda tuleks ette viis, kümme, viisteist või lausa kakskümmend korda päevas? Ja nii iga päev. Juba viies või kuues küsija ilmselt jõuaks vaevalt suugi lahti teha, kui me juba kärataksime, et meil ei ole mingit raha, ja kõnniksime edasi.

Naistega on sama lugu. Kas arvad tõesti, et oled esimene mees, kes talle sel päeval ligi ajab? Ühe uuringu kohaselt võib kena naine kogeda üheainsa päeva jooksul kümneid tutvumiskatseid, meelituskõnetusi, seksuaalseid vihjeid ja varjamatut jõllitamist. Nii et kui sa näed teda õhtul baarileti ääres ja üritada teda mõne kulunud või igava lausega kõnetada, oled tema jaoks lihtsalt järjekordne kohtingukerjaja.
Selle asemel ole parem omapärane. Ole huvitav. Tee nii, et ta ise tahaks sinuga rääkida. Siis ei ole sa enam see tüüp, kelle näost on näha, et ta ostab naistele jooke ainult selleks, et need nõustuksid temaga vestlema. Mis toob meid kenasti kolmanda punkti juurde.

 

Viga nr 3. Jookide väljategemine

Võib-olla oled kuulnud mõnd kogenud naistemeest (või head semu) ütlemas, et mitte kunagi ei tohi naisele tutvumiseks jooki välja teha. See on üks neist populaarsetest õpetuslausetest, mida mehed üksteisega vahetavad, näitamaks, et nad tunnevad asja.

Aga tõsi on see, et neil on õigus. Kunagi ei tohi naisele tutvumiseks jooki välja teha! Naiste kokteilide eest maksmise ohtudest võiks rääkida pikalt, aga lühiversioon on järgmine:

1 – Kui sa küsid naiselt: “Kas ma võin sulle jooki osta?” või saadad mõne kokteili talle noogutuse ja naeratuse saatel lauda, siis ei ole see teguviis eriti nutikas, omapärane, huvitav, paeluv ega üldse midagi sellist, mida naised ootavad. Ta on seda juba kuulnud ning kui sa lähened talle sama igavalt nagu kõik need mehed, kellele ta varem korvi on andnud, ei ole ka sinul midagi muud oodata. Kohe pärast seda, kui ta on oma joogi lõpetanud.
2 – Niipea, kui sa talle joogi ostad, ei ole sa enam see huvitav mees, kellega ta sooviks kohtuda ja vestelda. Sinust saab järjekordne tüüp, kes tahab talle kätt püksi ajada. Ja see ei ole hea kategooria, kuhu kuuluda.

3 – See on eriti oluline. Naised on  öelnud, et just sellepärast nad vihkavad, kui mõni mees neile joogi saadab: nimelt tundub neile, et nad on nüüd kohustatud temaga vestlema. Sa eeldad, et nad räägivad sinuga, sest sa oled ostnud nende aega. Ei ole vist vaja selgitada, et kui naine tunneb ennast millekski kohustatuna, selle asemel et seda ise soovida, ei ole sealt midagi head oodata.

Nii et igal juhul on jookide väljategemisest hoidumiseks vähemalt kolm põhjust, samas kui selle kasuks ei räägi eriti midagi. Ära pane kõike ühele kaardile. Kasuta teistsugust lähenemisviisi.

 

Viga nr 4. Semulik ligiastumine

Enamik meist ei pööra kehakeelele, eriti meie enda omale, kuigi suurt tähelepanu. Me küll teame, mida see tähendab, kui kellegi käed on rinnal risti või kui naine hajameelselt oma juustega mängib, aga kas teadsid, et juba sinu kõndimisstiil võib käivitada naistes kaitsemehhanismid ja tekitada tõrjereaktsiooni?

Meestena oleme harjunud näitama ennast alfaisastena. Teise mehega kohtudes me kõnnime talle otse vastu, õlad sirged, rind ees, ja vaatame talle otse silma. Paraku astuvad paljud meist täpselt samuti ligi ka naistele. Nende jaoks aga on see märk agressiivsusest. Eriti kui sina oled korvpalluri kasvu, aga tema ulatub oma kontsakingades vaevalt poolteist meetrit üle maapinna.

Pigem püüa läheneda aeglasemalt ja väikese nurga alt, mitte otse eest. Mõned mehed on isegi öelnud, et neile meeldib kõndida naisest mööda, siis pöörata pead ja kõnetada teda üle õla, pöördudes kehaga tema poole alles pärast seda, kui vestlus on alanud ja naine tunneb ennast mugavamalt.
 

Viga nr 5. Kontrollküsimustes põrumine

Kõik naised üritavad sind proovile panna. Näiteks võivad nad olla meelega ebaviisakad või üleolevad. Nad tahavad näha, kas sa tõstad käpad püsti ja liputad saba ning üritad kõigi vahenditega tõestada, et oled hea poiss. Ja me kõik teame, et head poisid lähevad õhtul üksinda koju.

Mõned kontrollküsimused on üsna sirgjoonelised, näiteks: “Ma ei räägi võõrastega ja ma ei tunne sind…” Teised on natuke peenekoelisemad: “Kust sa küll sellise särgi välja võtsid?” Igal juhul on neil üks eesmärk: näha, kas sinus on piisavalt meest, kiiret taipu, huumorimeelt või selgroogu, et sinuga oleks mõtet pikemalt rääkida.

Kas oled mõelnud, miks just pahad posid alati tüdruku endale saavad? Osalt ongi põhjus selles, et nad ei põru kontrollküsimustes. Neid lihtsalt ei huvita, mida naine nende särgist arvab. Ning nad ei karda seda ka välja öelda. Kui see naisele ei meeldi, on see tema enda viga. Alati võib leida mõne järgmise, kellega rääkida.
Head poisid ei taipa, et just sellist vastust naine ootabki. Nii et ei maksa öelda: “Jah, see särk vist tõesti pole kõige õnnestunum…” Selle asemel anna hoopis umbes selline vastulöök (tögavalt ehmunud toonil): “Ära jama! See on praegu jumala moekas särk. Kas sa üldse viimaseid trendiuudiseid ei jälgi? Ma ei saa sinuga nii edasi rääkida, kui sa moest midagi ei taipa…” Sealt võid jätkata samas vaimus, teda õrritada, lisada huumorit, küsida teistelt inimestelt nende arvamust… Ükskõik mida peale alandlikult temaga nõustumise.

Kui suudad neist viiest miinist hoiduda, on su missioon kindlasti palju edukam. Ning neis lahingutes kaasneb võiduga enamasti ka sõjasaak.

Jaga
Back to top button