Wednesday , 14 April 2021

Riik peatab AstraZeneca kasutamise alla 60-aastastel

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul on leidnud kinnitust, et AstraZeneca vaktsiinil on seos ühe kindla trombe tekitava sündroomiga ning kuni täpsema info selgimiseni peatab riik AstraZeneca vaktsiini kasutamise alla 60-aastastel.

 

 

“Haigestumus on olnud langustrendis kolmandat nädalat järjest kõikides vanusegruppides,” ütles kolmapäevasel pressikonverentsil terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma.

 

Nakatumiskordaja R on langenud alla 0,8 ja Härma sõnul näib, et stabiliseerub sel tasemel. Kui praegust taset hoida, siis võib oodata, et järgnevatel nädalatel on nakatumine 500 inimese juures päevas. “Kindlasti on see eesmärk, mida peaksime suve alguseks püüdma.”

 

Rasked juhud jõuavad haiglasse aga kolme nädala jooksul, ehk haiglatele suur koormus püsib. “Kuna näeme, et kiirabi kutsete hulk veel ei ole vähenenud, siis haiglaravi vajavate inimeste hulk langustrendi kahjuks ei näita, aga järgmiseks nädalaks peaks ka see languses olema,” sõnas Härma.

 

Veel ei saa ka rääkida surmajuhtumite langusest, seda võib oodata paar nädalat peale haiglajuhtude vähenemist.

 

Härma sõnul ei ole välismaalt toodud nakatumiste koguarv viimastel nädalatel oluliselt muutunud. Enim juhtumeid on sisse toodud Egiptusest ja Venemaalt, samuti Rootsist ja Soomest. Tuvastatud on 29 Lõuna-Aafrika Vabariigi mutatsiooni, kaks neist on kohalikud nakatumised, mille puhul ei osata tuvastada nakatumise kohta.

 

Valitsust nõustava teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul on leidnud kinnitust, et AstraZeneca vaktsiinil on seos trombi sündroomiga. “Muidugi ei ole 1000 protsenti eksperte ühel nõul, aga eksperdid on öelnud, et vaktsiini ja selle sündroomi vahel on seos olemas,” ütles Lutsar.

Loe edasi SIIT

Alliaks. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

13.04: Ööpäevaga tuvastati 638 uut covid-19 haiget.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5598 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 638 ehk …

12.04: Ööpäevaga tuvastati 269 uut covid-19 haiget. Suri 9 inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2663 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 269 ehk …

Kolmandikul koroonaviiruse põdenutest tekib pikaajalisi vaimse tervise häireid

Ajakirjas Lancet Psychiatry avaldatud uuringu kohaselt kannatab kolmandik Covid-19 läbi põdenud inimestest kauakestvate neuroogiliste ja …

Veritsushaigused vajavad tähelepanu

Eesti Hematoloogide Selts koostöös Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tallinna Lastehaiglaga korraldab 12-22. aprillini veritsushaigustele …