Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
MG 5770 850x560 1

Riik pakub tasuta tööalaseid kursusi tänavu ligi 8600 inimesele

„Tervisekriis on kaasa toonud muudatused majanduses ja tööturul, millega kohanemiseks pakume riigi poolt tasuta kursusi,“ sõnas haridus- ja teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse poliitika valdkonna juht Merlin Tatrik. „Iga huviline võiks leida endale midagi sobivat, sest kursusi on arvutikasutusest meeskonnatööni – elukestev õppimine ja selle soodustamine annab nii töötajale kui organisatsioonile konkurentsieelise.“

Haridus- ja teadusministeeriumis valmis uus täienduskoolituse riiklik koolitustellimus, kokku pakutakse tänavu 566 tasuta kursust 41 valdkonnas, vahendab BNS.

2022. aasta kursused viiakse läbi juuni lõpuni ning nende kogumaksumus on 2 miljonit eurot. Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium tegevuse „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ kaudu.

Uue teemana on tellimusse lisatud pedagoogikaalased täienduskoolitused, et toetada õpilaste õpilünkade leevendamist üldhariduses. Suures mahus jätkatakse IKT-oskuste ja digipädevuste arendamise kursuste pakkumist, aga käsitletakse ka näiteks stressirohketes olukordades toimetulekut, pakutakse võimalust omandada erialast võõrkeelt ning õppida turundamisoskusi.

Kursused on jätkuvalt suunatud peamiselt COVID-19 pandeemiast põhjustatud kriisi sotsiaalmajanduslike mõjude leevendamisele ning aitavad ettevõtetel ja organisatsioonidel oma tööd vastavalt muutunud oludele ümber korraldada. Kursused on mõeldud ka kriisiolukorras tööjõupuuduses olevatesse sektoritesse sisenemiseks vajalike oskuste omandamiseks, samuti toetama turismisektori taaskäivitamist ning tervishoiusektori toimepidevust.

Nii lühemaid kui pikemaid (26 – 156 akadeemilist tundi) tasuta kursusi pakuvad 37 kutseõppeasutust, rakenduskõrgkooli ja ülikooli üle Eesti.
Tasuta kursused tagavad ligipääsu koolitusele hoolimata inimese majanduslikust olukorrast või haridustasemest, kaheksa kursust toimuvad täielikult e-õppes. Eelkõige on osalema oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus, sest see sihtrühm osaleb elukestvas õppes kõige vähem.

Täpsem info kursuste ja nendele registreerimise kohta on leitav koolide veebilehtedelt või aadressilt www.hm.ee/tasuta-kursused.

Riik on tasuta kursusi pakkunud juba üle kümne aasta, neist on osa võetud üle 100 000 korra. Viimasel viiel aastal on kursustel osalemisi olnud 56 731, kõige rohkem Harju, Ida-Viru ja Tartu maakondadest ning eelistatud on kursusi, mis kuuluvad arvutikasutuse, ehituse ning isikuarengu valdkonda.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!