Erakorralised uudised
ios

Riik kogub inimeste kohta aina enam ulatsulikku infot.

Tasandeid, kus riik inimeste kohta ulatuslikku infot kogub, neid jälgib ja nende elusid sellega reguleerib, on palju ja neid tuleb ajaga üha juurde. Ka lõppev nädal tõi mitu algatust, mis piiraksid inimeste vabadusi nende kaitsmise sildi all.

Sel nädalal tuli siseministeerium välja plaaniga lisaks suhtlusrakendustelt liiklusandmeid nõuda ka hakata registreerima kõnekaartide kasutajaid. Rahandusministeerium plaanib inimeste laenud ühte andmebaasi kirja panna. Opositsioon tahab vihakõnet keelata. Nimede vahetusel kontrollitakse ega inimesed juhuslikult koos ei ela.

Õiguskantsler Ülle Madise sõnul on kogu aeg olnud taotlus inimeste üle piiranguid ja kontrolli suurendada. “Alates põhiseaduse jõustumisest 1992. aastal kogu aeg on olnud neid soove, et kas julgeoleku huvides või lihtsalt sellepärast, et inimesed ei käiks üksteisele närvidele või elaks viisil, mis tundub kellelegi, kes selle piirangu välja mõtleb, meeldivat, et neid on ikka välja pakutud,” märkis ta.

Loe edasi   SIIT

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli