Uudised

RIIGIL RAHA ON… Valitsus suunab riigikaitsele erakorraliselt 380 miljonit eurot

Valitsuse tehtud põhimõttelise kokkuleppe järgi tõstab Eesti lähiaastatel erakorraliselt kulutusi laiale riigikaitsele 380 miljoni euro ulatuses, et suuta tegutseda kiiremalt ja tõhusamalt nii sõjaliste kui hübriidohtude vastu, ütles peaminister Kaja Kallas.

Pinged meie piirkonnas on kasvanud enneolematult suureks ning Eesti julgeoleku tugevdamiseks teeb valitsus ettepanekud, ütles Kallas kolmapäeval riigikogu ees kõneldes.

“Sel põhjusel andsin nädalapäevad tagasi ministritele ülesande koondada konkreetsed ettepanekud riigikaitse arengukava kiirendatud elluviimiseks. Eile (teisipäeval – toim.) arutasime ettepanekuid valitsuskabinetis,” lausus Kallas.

Loe ka:  Peaminister Kaja Kallas: riik ei jäta inimesi energiavapustuses üksi.

Valitsuse põhimõtteline kokkulepe on tõsta lähiaastatel erakorraliselt kulutusi laiale riigikaitsele 380 miljoni euro ulatuses, et Eesti suudaks tegutseda kiiremalt ja tõhusamalt nii sõjaliste kui hübriidohtude vastu.

Selle raha eest suurendatakse kaitseväe võimet kiirelt reageerida ning oluline osa lisarahastusest suunatakse piisavate varude kindlustamisele, sealhulgas hädavajaliku laskemoona ostmiseks.

Suur summa suunatakse mittesõjalistele riigikaitse arendustele. Muuhulgas tõstetakse siseministeeriumi valitsemisala võimet ohte tuvastada ja neile kiirelt reageerida.

Lisaks tugevdatakse piirivalvet ja elanikkonnakaitset ja parendatakse välisteenistuse turvalise side lahendusi.

Kallas kutsus üles riigikogu valitsuse ettepanekut riigikaitse kulutuste erakorralisest tõstmisest toetama.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button