Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised
2020 06 16 Riigikohus

Riigikohus ei aruta Telegram Media MTÜ kaebust

Kohus andis riigikantseleile õiguse määrata nende isikute ring, kellel on võimalus kohapeal osaleda valitsuse pressikonverentsidel. Valitsusel ei ole kohustust tagada iga soovija osalemine pressikonverentsil, leidis kohus.

Telegram Media MTÜ, kelle esindajaid riigikantselei ei lubanud valitsuse pressikonverentsile, kaotas teisipäeval lõplikult kohtuvaidluse, sest riigikohus ei võtnud MTÜ kaebust arutusele. Kuna riigikohus Telegram Media MTÜ kaebust ei aruta, siis jõustusid Tallinna halduskohtus ja Tallinna ringkonnakohtus nende kahjuks tehtud otsused.

Kuna valitsuse pressikonverentsi ruumi mahutavus ja läbiviimise aeg on piiratud, oli riigikantseleil vajalik piirata ka osalejate arvu, selgitasid riigikantseleid kohtus esindanud Ellex Raidla advokaadid Merlin Liis-Toomela ja Ants Nõmper.

Kohtud märkisid, et valitsuse pressikonverentsile on oodatud Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ja pressinõukoguga liitunud väljaanded ja nende ajakirjanikud ning püsiakrediteeringuga toimetuste ajakirjanikud.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …