Wednesday , 19 June 2024
Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Riigikogus on näitus puitehitistest

Riigikogus ülespandud näitusel Aasta Puitehitis 2023 on stendidel näha mulluse aasta silmapaistvamad puitehitised, millega tutvustatakse puidu kasutamise võimalusi tulevikuarhitektuuris.

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Igor Taro sõnul näitab täna avatav väljapanek kujukalt, kuidas on võimalik puidu targa kasutamise kaudu ja puitu väärindades laiendada selle rakendamist kliimaeesmärkide täitmiseks. „Näitus annab kujuka ülevaate metsarikkuse edukast ja läbimõeldud kasutamisest ehitussektoris,“ ütles Taro.

Stendidel on näha mulluse aasta silmapaistvamad puitehitised, mis valitakse välja juba enam kui kahekümnendat korda Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu algatusel, et tutvustada puidu kasutamise võimalusi.

Taro tõi esile metsa- ja puidutööstuse kui Eesti pikkade traditsioonidega majandusharu, millel on meie majanduses oluline tähtsus. Näitusel on võimalus saada ülevaade Eestis tegutsevatest edukatest metsa- ja puidutöötlemise ettevõtetest, mis näitavad selle majandusharu elujõudu.

Näituse Toompeal korraldab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näituse avamine on esmaspäeval, 27. mail kell 14 Riigikogu hoone III korruse galeriis. Väljapanekut saab vaadata kuni 15. juunini ja selle vaatamiseks tööpäevadel kella 10 – 16 on Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev 20 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on suurepärane päev oma loomingulise külje avastamiseks. Sinu

kert kingo

Kert Kingo visati Tartu vallavolikogu EKRE fraktsioonist välja

EKRE-sisest kodusõda süvendas hiljutine Tartu vallavolikogu EKRE fraktsiooni otsus, mis viis Helmete lemmiku, Kert Kingo,