Riigikogus läbis teise lugemise turvatöötajate vanuse alampiiri alandav eelnõu

Riigikogu tänasel istungil läbis teise lugemise eelnõu, mille eesmärk on alandada turvateenistuse töötajate vanuse alampiiri aasta võrra, et turvategevuse valdkonnas saaks tööle asuda 18-aastaselt.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ja Riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi algatatud turvaseaduse muutmise seaduse eelnõu (629 SE) järgi saaks turva- või valvetöötajana töötada ka 18-aastane isik. Kehtiva seaduse järgi peab turvatöötaja olema vähemalt 19-aastane. Seletuskirjas märgitakse, et turvaettevõtete kasvu piiravaks teguriks on tööjõupuudus, mida valve- või turvatöötajana tegutsemise vanuse alampiir suurendab.

Läbirääkimistel võtsid sõna Tarmo Kruusimäe Isamaa fraktsioonist, Raimond Kaljulaid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nimel ning Kalle Grünthal ja Peeter Ernits Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-