Monday , 17 January 2022
Screenshot 2021 10 26 at 12.43.43

Riigikogu otsutas Mailis Repsilt saadikupuutumatuse ära võtta

Riigikogu toetas üksmeelselt õiguskantsleri ettepanekut võtta riigikogu liikmelt Mailis Repsilt saadikupuutumatus.

Õiguskantsleri ettepaneku poolt oli 56 riigikogu saadikut, vastuhääli ja erapooletuid ei olnud, vahendab BNS.

Õiguskantsler Ülle Madise nõustus prokuratuuri taotlusega võtta keskerakondlaselt Mailis Repsilt ära saadikupuutumatus, teisipäeval esines ta vastava ettekandega riigikogu ees.

Septembri keskel ütles Reps ETV-le, et loomulikult tuleb talt saadikupuutumatus ära võtta, sest muidu ei jõuaks süüasi kohtusse ja ei saaks lahendust.

Haridus- ja teadusministeerium on esitanud endise haridus- ja teadusministri Repsi kriminaalasja raames tsiviilhagi, kuid selle suurust esialgu ei avaldata.

“Tegemist on tsiviilhagiga, mis esitatakse kriminaalasja raames ja kriminaalasja kohtusse saatmisel vaadatakse see läbi koos kriminaalasjaga – see tähendab, et otsustatakse kohtu poolt ka seda, kas tsiviilhagi on põhjendatud koos süüdistatava süüküsimuse lahendamisega ehk kas Reps on teod toime pannud ja süüdi või mitte. Tegemist on tavalise protseduuriga kriminaalasjade menetlemisel, et kannatanu tsiviilhagi esitab,” on selgitanud ministeeriumit esindav vandeadvokaat Marko Kairjak.

Reps on kriminaaluurimise all, kuna kahtlustuse kohaselt võis ta ministrina kasutada ministeeriumi vahendeid enda ja oma pere huvides. Reps lahkus ministri ametist mullu novembris.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …