unnamed
Sad teenager sitting on window, black-and-white photo

Riigikogu lubas alaealised iseseisvalt psühhiaatri vastuvõtule

Riigikogu kiitis kolmapäeval 73 poolthäälega heaks sotsiaaldemokraatide esitatud psühhiaatrilise abi seaduse muudatuse, mis lubab alla 18-aastastel noortel pöörduda iseseisvalt psühhiaatri poole.

 

Seadusemuudatuse vastu hääletas 17 Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikut, hääletamata jätsid viis saadikut – Henn Põlluaas EKRE-st, Annely Akkermann Reformierakonnast ning Urmas Reinsalu, MIhhail Lotman ja Helir-Valdor Seeder Isamaast.

 

“Lõpuks ometi sai see Kolgata teekond läbi ja nii vajalik seaduseparandus kinnitatud. Noortele tekib nüüd üks võimalus juurde – nad saavad vajadusel minna  psühhiaatri vastuvõtule. Psühhiaater hindab noore psühhiaatrilise ravi vajadust ja selgitab ühtlasi välja, miks noor ei soovi koos vanemaga pöörduda ja talle oma murest rääkida,” sõnas sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt.

 

Edaspidi saab Küti sõnul paremini ravida perevägivalla all kannatanud või seksuaalselt väärkoheldud lapsi, samuti näiteks teismelisi, kes kannatavad depressiooni, söömishäire või mõne sõltuvuse käes.

Loe edasi SIIT

Allikas: Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised