valimised

Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel võiks valimisõigus olla ka 16- ja 17-aastastel noortel.

Euroopa Liidu asjade komisjon toetab valimisea langetamist nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi valimistel

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon kinnitas tänasel istungil Eesti seisukohad Euroopa Liidu haridus- ja noorteministrite nõukogu istungiks. Komisjon leiab, et noori tuleks poliitikaloomesse senisest enam kaasata ning seetõttu võiks Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel valimisõigus olla ka 16- ja 17-aastastel noortel.

Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Kristo Enn Vaga toonitas, et Euroopa Liidu algatused on pikaajalise mõjuga, mistõttu on mõistlik, et nende otsuste kujundamisel saavad kaasa rääkida ka noored, keda vastuvõetavad otsused mõjutama hakkavad. „Noorte suurem kaasamine Euroopa Liidu otsustusprotsessi läbi valimisea langetamise annab meile tulevikus innovaatilisema ja julgema liidu, mis näiteks edendab majanduskasvu läbi kestliku arengu ja suurema digitaliseerumise,“ lausus Vaga.

Vaga märkis, et Euroopa Parlamendi valimiste puhul on valimisea langetamine tunduvalt hõlpsam, kuivõrd see vajab üksnes seadusemuudatust, samas kui Riigikogu valimiste valimisea langetamine eeldab põhiseaduse muutmist.

Vaata ka:

keha hing peegel minuaeg.com

Meie keha toimib peeglina…

Meie keha

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 1 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võimalik, et kohtad kedagi, kes raputab sinu maailma. Ole

error: Sisu on kaitstud!