Erakorralised uudised
aFEP 2765

Riigikogu esimees kohtumisel Ukraina peaministriga: oleme selles võitluses koos

Riigikogu esimees Lauri Hussar kinnitas kohtumisel Eestis visiidil viibiva Ukraina peaministri Denõss Šmõhaliga, et Eesti annab Ukraina toetamiseks oma parima.

„Eesti on ja jääb Ukraina toetajaks. Anname Ukraina toetamiseks oma parima, sest oleme selles võitluses koos – võitluses vabaduse, demokraatia ja vaba maailma nimel,“ lausus Hussar. Riigikogu esimees kinnitas Ukraina peaministrile, et Eesti soovib Ukrainat maksimaalselt aidata ja teha kõik võimaliku, et Ukraina saaks sõja võita.

Hussar tunnustas Ukrainat Euroopa Liiduga liitumiseks tehtud edusammude eest. „Väga loodame, et saate liitumisläbirääkimistega alustada juba Belgia eesistumise ajal,“ sõnas ta ning lisas, et Eesti on igati valmis oma kogemust ja teadmisi Ukrainaga jagama.

Veel käsitleti kohtumisel Venemaa külmutatud varade kasutuselevõttu. Hussar osutas, et Riigikogus on menetluses seda võimaldav eelnõu. Mõlemad pooled nentisid, et kui esimene samm ses suunas ära teha, siis on lootust, et ka teised riigid tulevad tasapisi järele. Ukraina peaminister viitas, et Venemaa on tekitanud kahju vähemalt 486 miljardi dollari väärtuses.

Räägiti ka olukorrast rindel, president Volodõmõr Zelenskõi rahuprotsessist, sanktsioonidest Venemaale, Ukraina sõjalisest abistamisest, NATOga liitumisest ning Ukrainast varastatud lastest. Ukrainast on Venemaale ja Valgevenesse viidud vähemalt 20 000 last, kelle leidmine ja koju tagasi jõudmine on väga keeruline. Šmõhal tänas Eestit kogu toetuse ja abi eest.

Kohtumisel osalesid väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta, Eesti-Ukraina parlamendirühma esimees Eerik-Niiles Kross ning parlamendirühma aseesimehed Urmas Reinsalu ja Tanel Kiik.

Enne kohtumist tegi Šmõhal sissekande Riigikogu külalisraamatusse ning ametliku foto Riigikogu liikmetega.

Vaata ka:

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 11.04 – 12.04.2024

Tallinn 11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi

error: Sisu on kaitstud!