Erakorralised uudised
taiwan1

Riigikogu Eesti–Taiwani sõprusrühm: Eesti peaks julgemalt Taiwani poole vaatama

Riigikogu Eesti–Taiwani sõprusrühma esimees Kristo Enn Vaga ütles eile Taiwani rahvuspüha auks korraldatud vastuvõtul kõneledes, et Eestil on Taiwaniga koostööst palju võita.

„Peaksime riigina otsima endale välispoliitilisi liitlasi peaasjalikult nende hulgast, kes kannavad meiega sarnaseid väärtusi. Taiwan on demokraatia ja õigusriigi usku ühiskond, nii nagu Eestigi,“ ütles sõprusrühma esimees Kristo Enn Vaga.

Vaga tõi esile, et kuigi Taiwan on de facto iseseisev riik, ei tunnusta enamik riike teda võrdväärse partnerina. „Ehkki kõik riigid tunnistavad Taiwani passi iseseisva riigi kodaniku kehtiva reisidokumendina, on ÜRO ja paljude teiste valitsustevaheliste organisatsioonide uksed Taiwanile suletud,“ nentis Vaga. Tema sõnul peaks Eesti aitama Taiwani ÜRO liikmelisuse ukse avamisel ning töötama ka selle nimel, et Eestis avataks Taipei esindus, mille abil arendada majandussuhteid.

Sündmuse korraldas Taipei esindus Lätis.

Eesti–Taiwani sõprusrühma kuulub 16 Riigikogu liiget kõikidest parlamendis esindatud erakondadest. Parlamendirühmad aitavad tõhustada teiste riikide parlamentidega suhtlemist, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eesti riiki mujal maailmas.

Vaata ka:

Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 29. veebruar – 1. märts 2024

Raplamaa 29. veebruaril kell 9.06 teavitati häirekeskust, et Kehtna vallas Kärpla külas on prügiauto sõitnud

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop –  Reede, 1. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev flirtimiseks ja uute suhete loomiseks. Teie energia on särav ja

error: Sisu on kaitstud!