Wednesday , 19 June 2024
Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigi ja kaubanduskettide koostöös paraneb toidu, esmatarbekaupade, sularaha ja ravimite kättesaadavus kriisides

Valitsuse korraldusega luuakse generaatorite varu, mille toel tagatakse paremini elanikele toidu, esmatarbekaupade ja ravimite kättesaadavus ning sularahaautomaatide töö kriiside korral, kus elektri varustuskindlus on ohtu sattunud.

Koostöös kaupmeeste ja ASi Eesti Varude Keskus loodav kriisipoodide võrgustik tagab elutähtsate kaupade kättesaadavuse ka suure ulatusega elektrikatkestuste korral. „Sisuliselt hakkab terve Eesti olema ühtlaselt kaetud toimepidevamate poodidega, kust ka võrguvoolu puudumisel saab kätte esmase vajaliku – toidu ja hügieenitarbed. Samuti paraneb ka ravimite ja sularaha kättesaadavus. Juba praegu toimivad poed muudetakse koos ettevõtjatega ühise pingutusega selliselt toimivaks, et suurte kriiside olukorras oleks nende töö kõige vähem häiritud,“ ütles regionaalminister Piret Hartman.

Peamiselt valmistutakse ulatuslikumateks elektrikatkestusteks, mis mõjutavad kauplusi kõige rohkem. „Riigi tegevusvarude tagamise kõrval pöörame üha enam tähelepanu kriitiliste valdkondade toimepidevusega seotud teemadele. Kriisipoodide projekt on hea näide riigi ja turuosaliste koostööst, kus suurema kriisivalmiduse nimel on ühiselt valmis panustama nii avalik sektor kui ka ettevõtjad. Varude keskuse hangitavate elektrigeneraatoriga varustatavad poed selguvad riigihanke tulemusel,“ rääkis ASi Eesti Varude Keskus juhatuse esimees Ando Leppiman.

Võrgustikku kuuluvad poed investeerivad ise elektrisüsteemi, maksesüsteemi ja logistika kohandamisse. „Paratamatult on meie riigi toimepidevuse tagamine kõigi ülesanne. Täname kaupmehi, kes on nõus neid lisainvesteeringuid riigiga solidaarselt kandma. See panus on suur ja tähendab nii riigile kui ka elanikele väga palju,“ rääkis projekti eestvedaja Toomas Unt Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumist.

„Kaubandusele on oluline teha riigiga koostööd efektiivsete lahenduste leidmiseks, et tagada toidu kättesaadavus ka kriisiajal,“ kommenteeris Eesti Kaupmeeste Liidu juht Nele Peil. „Tegemist on olulise investeeringuga nii rahas kui ka ajas, aga eesmärk on motiveeriv,“ lisas ta.

Võrgustiku loovad Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja AS Eesti Varude Keskus koostöös kaupmeestega. Võrgustiku planeeritud suurus on 110 kauplust üle Eesti lähtuvalt elanike arvust piirkonnas.

Vaata ka:

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja