Esmaspäev , 4 detsember 2023
arvuti

RIA sulges täna 1.11.23 eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee e-posti teenuse

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) sulges 1. novembrist 2023 erakirjavahetuseks loodud e-posti teenuse, mille tulemusel ei ole sellest hetkest enam võimalik kasutada eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee ja ettevõttenimi@eesti.ee aadressi. Otsus ei puuduta ametlikke e-posti aadresse isikukood@eesti.ee ja registrikood@eesti.ee, kuhu saavad teateid saata ainult riigiasutused.

Nimelisi @eesti.ee lõpuga e-posti aadresse ehk nn aliasi lõi riik aastatel 2005-2018 eraisikutele ID-kaardi või elamisloa väljastamisel ning ettevõtetele selle registreerimisel. Aadresse kujul eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee (nt mariann.mustikamets@eesti.ee) ja ettevõttenimi@eesti.ee (nt maailmaparimtransport@eesti.ee) on võimalik kasutada erakirjavahetuseks, kuid see ei ole osa riikliku postkasti teenusest – neile aadressidele saadetud kirjad ei salvestu riiklikus postkastis, vaid need suunatakse otse edasi riigiportaalis määratud kasutaja igapäevasele e-posti aadressile (nt Gmail, Hotmail).

“Pea 20 aasta eest lisavõimaluseks loodud isiklike kirjade edasi suunamise lahendus on oma aja ära elanud ning riigil ei ole otstarbekas hoida maksumaksja raha eest üleval teenust, millel on vähe kasutajaid ning erasektori pakutavad väga head alternatiivid,“ kommenteeris nimeliste e-posti aadresside sulgemist RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Joonas Heiter.

Ees- ja perekonnanimelisi e-posti aadresse on loodud ca 590 000, kuid aktiivses kasutuses on neist 2%. “Viisime aasta alguses endanimeliste e-posti aadresside omanike seas läbi küsitluse, mille kohaselt neist 60% üldse ei tea, et neil nimeline e-posti aadress olemas on ja 70% ei pidanud taolise suunamisaadressi olemasolu ka vajalikuks,” märkis Heiter. Ettevõtte nimega e-posti aadresse on loodud 256 000, kuid aktiivseid kasutajaid on veelgi vähem kui eraisikute puhul.

Kuna eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee ja ettevõttenimi@eesti.ee aadressidele saavad saata kirju piiramatult kõik, liigub nende kaudu palju rämpskirju ja muud ebaolulist. “Seetõttu ei jõua peamiselt Microsofti, Gmaili ja Yahoo spämmifiltrite tõttu ka paljud vajalikud kirjad suunamisaadressidele kohale, mistõttu ei ole see teenus täna terviklik ega töökindel,” selgitas Heiter. “Mõistame, et sulgemisotsus võib selle vähestele kasutajatele tuua kaasa ajutisi ebamugavusi ning vabandame selle eest,“ lisas ta.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Kaart: ErakTõlgendus: See on hea aeg sisemiseks peegelduseks ja

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

error: Sisu on kaitstud!