Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 01 at 10.39.42

Restoranide nädal viib maitsete abil kodulinnas maailmareisile

“Muutsime menüüd, tegime igasugu trikke ja imesid, et ellu jääda. Vaktsineerige ja käige restoranides, me oleme selle eest väga tänulikud,” kutsub kolme restorani peakokk Roman Zaštšerinski restoranide nädalale. Tema enda söögikohtades saab soodsa hinna eest maitsta näiteks hiidkreveti ravioolisid homaarikastmega, sidruni-võikreemi ja mustika tartaletti.

Täna algav Tallinna restoranide nädal toob koroonalainesse mattuvas sügises rõõmsate elamustega vaheldust ning aitab ka söögikohtade pidajatel karmil ajal külalistest rõõmu tunda. “Kasutage võimalust restoraninädalat nautida,” kutsus üles toitlustuskohtade Moon, Kolm Sibulat ning Mantel & Korsten kaasasutaja ja -peakokk Roman Zaštšerinski, kes pälvis Eesti toidukultuuri edendamise eest veebruaris vabariigi presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. “Restoranid teevad sel nädalal väga häid allahindlusi ja enamus toidukohti, keda ma nimekirjas näen, pakuvad oma parimaid toite tavapärasest märksa soodsamate hindadega. See on suurepärane võimalus näha, mida eri restoranid kas lõunal või õhtul pakuvad. Vaktsineerige ja käige mööda restorane, me oleme selle eest väga tänulikud!”
Poska tänavas asuv restoran Mantel & Korsten on restoranide nädala õhtumenüüsse sättinud suitsutatud forelli sõstra stracciatella, juustu ja fermenteeritud tomatikastmega, veise hanger-steik’i veinikastmega ning desserdiks sidruni-võikreemi ja mustika tartaletti 30-eurose komplektihinnaga. “Lõunasöögipakkumise teeme ainult laupäeval ning siis on menüüs hiidkreveti ravioolid homaarikastmega ja Valhrona šokolaadikook rohelise pistaatsia jäätisega, mille hind on 15 eurot,” jätkas tippkokk, kelle sõnul kõlab lõunamenüü ehk isegi põnevamalt kui õhtune.

Paik õhtu nautimiseks

“Mantel & Korsten on õhturestoran ja meie tavapärane menüü ei ole väga pikk, kuna oleme pigem koht, kuhu on hea tulla õhtut nautima või mõnd sündmust tähistama, olgu selleks sünnipäev või ärikohtumine,” lausus Zaštšerinski. “Ühtlasi on meil korralik veinivalik, mis sobib igale veiniarmastajale. Me ise nimetame oma menüüd Vahemere suunaga autoriköögiks – selles on kokku pandud meie kõigi kogemused. Lisaks minule toimetavad menüü kallal mu vend Igor Andrejev ja peakokk Jüri Vainküla.”
Zaštšerinski kinnitusel on klientide seas üheks hitiks saanud trühvli risoto arancini suitsutatud pardi ja pudelkõrvitsa püreega, mille leiab eelroogade menüüst. “Samuti on ülipopulaarseks osutunud ka restoranide nädalal pakutavad hiidkreveti ravioolid homaarikastmega,” lisas ta.Olulised on kohalikud inimesed

Koroonaajal pole kõrgklassi restorani pidamine lihtne. Nõnda ütleb ka Zaštšerinski, et esimene eesmärk on raske aeg üle elada. “Väga suuri plaane me ei tee, püüame võtta suuna mitte tormata; põhieesmärk on mitte kaotada personali, kes on meie tugevus ja kõige raskema töö tegijad,” rääkis ta. “Õnneks on vähemalt meie kolmes restoranis kümnest külastajast 9,5 vaktsineerimistõendiga. Ostsime varuks küll hulga kiirteste, kuid neid on kulunud vähe, enamik söömatulijatest omab vaktsiinipassi. Mul on hea meel, et inimesed suhtuvad asjasse mõistlikult ja teavad, et kui nad tahavad, et ühiskond jääks avatuks, tuleb reegleid järgida.”
Turistide hulga vähenemine restoranide nädalal osalevaid toidukohti Moon, Kolm Sibulat ning Mantel & Korsten kuigivõrd ei häiri, sest need on orienteeritud eeskätt kohalikele inimestele. “Et muutuvate oludega kohanduda, asutasime Moon Deli, mis toimetas lihtsaid, kvaliteetseid ja maitsvaid tippklassi hõrgutisi klientideni,” meenutas Zaštšerinski. “Muutsime menüüd, tegime igasugu trikke ja imesid, et ellu jääda.”
Nüüd loodetakse, et aasta alguse keerukad olud ei kordu. “Oleme valmis edasi võitlema – nüüd on koroonalaineid juba nii mitu olnud, et me juba teame, milline stsenaarium võtta,” mainis Zaštšerinski. “Meie põhimure on säilitada personali, sest väga paljud lahkusid pärast viimast lockdown’i ametist ning kulus palju aega ja vaeva, et leida ja koolitada uusi inimesi.”
Restoranides Moon, Kolm Sibulat ning Mantel & Korsten toidutrende väga ei jälgita. “Trendid tulevad ja lähevad, kuid mõned asjad jäävad, ja ma väga loodan, et me ise oleme trendid oma klientide jaoks,” sõnas Zaštšerinski. “Kõigil meie kolmel restoranil on oma nägu, mida püüame hoida. Nii on 13-aastaseks saavas Moonis domineerinud kogu aeg modernne slaavi köök, mida järgime ka edaspidi. Kolmes Sibulas oleme juba üheksa aastat trende järgimata valmistanud Aasia autorikööki, sh nuudleid. Restoranis Mantel ja Korsten valitseb rohkem peen restoraniköök, milles saame kasutada oma reisiideid mööda Vahemerd, et sulatada kokku Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa ja Põhja-Aafrika ranniku kööke.”

Kokkade enda lemmikroad

Kui restorani Kolm Sibulat võib pidada Mooni vennaks, siis ligemale neli aastat tegutsenud Mantel & Korsten on nende väike õde ehk pesamuna. “Valmistame roogasid, mis meile endale maitsevad,” kinnitas Zaštšerinski. “Burgereid ja pitsasid me teha ei plaani, selle ala kõvad tegijad on Tallinnas olemas niigi!”
Tallinna restoranide nädal sai alguse kümme aastat tagasi kahe restoranipidaja eestvedamisel, kes otsustasid, et on viimane aeg tutvustada pealinna restoranide kõrget taset laiemale avalikkusele.

Külastajaid ootab 51 restorani
• Tallinna restoranide nädalal ootab 1.-7. novembrini külastajaid 51 restorani.
• Söögikorrad pakutakse välja komplektmenüüdena, mis pärinevad restoranide tavapärasest à la carte menüüst ning esindavad iga restorani olemust parimal moel.
• Lõuna- ja õhtusööke pakutakse kahes hinnakategoorias:
lõunasöök 10 eurot ja õhtusöök 20 eurot
lõunasöök 15 eurot ja õhtusöök 30 eurot
• Reserveerimine ja lähem info www.tallinnrestaurantweek.ee

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!