volodymyr hryshchenko m1Hq4ibP9rc unsplash scaled

Reoveeuuringu tulemused peegeldavad uimastite levimist 13 linnas

Justiitsministeeriumi hiljuti tellitud reoveeproovide analüüs annab teavet narkootikumide ja psühhotroopsete ainete tarbimisest Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Kohtla-Järve Ahtme linnaosas, Viljandis, Maardus, Rakveres, Sillamäel, Valgas, Võrus, Haapsalus ja Paides.

«Senimaani määrati uuringutes amfetamiini, metamfetamiini, MDMA ehk ecstasy, kokaiini ja metadooni jääkide kogust nelja kuni viie linna reovees tuhande inimese kohta ühes ööpäevas. Nüüd ja edaspidi on uuringutesse hõlmatud linnade arv oluliselt suurem. Lisaks vaatleme nüüdsest ka kanepi ja fentanüüli jääke ning seda, kas reovees sisaldub uusi narkootilisi aineid,» ütles justiitsministeeriumi analüüsitalituse nõunik Andri Ahven.

Viimatise reoveeuuringu tulemuste järgi on Eestis kõige enam levinud aine kanep, millele järgneb amfetamiin. Kanepi jääke leiti enim Rakverest, mille tase oli sarnane Tallinna, Kohtla-Järve, Pärnu ja Sillamäe näitajatega. Amfetamiini jääke oli enim Kohtla-Järvelt Ahtme linnaosast võetud proovides, mille näitajatega olid sarnasel tasemel Rakvere, Tallinn, Sillamäe ja Pärnu.

loe edasi siit

postimees.ee

Vaata ka:

saased

Asetage see oma koju ja te ei näe enam kunagi kärbseid ega sääski – looduslik vahend

Tutvustage seda looduslikku vahendit oma kodus ja jätke hüvasti kärbeste ja sääskedega. Kärbsed ja sääsed

michelin star

Michelin tunnustas 35 Eesti toidukohta ja säilitas kahe restorani tärnid

Michelin Guide Estonia tunnustas tänavu Eestis 35 restorani. 180° by Matthias Diether säilitas kaks tärni