2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
UudisedReoveeuuringu tulemused peegeldavad uimastite levimist 13 linnas

Reoveeuuringu tulemused peegeldavad uimastite levimist 13 linnas

Justiitsministeeriumi hiljuti tellitud reoveeproovide analüüs annab teavet narkootikumide ja psühhotroopsete ainete tarbimisest Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Kohtla-Järve Ahtme linnaosas, Viljandis, Maardus, Rakveres, Sillamäel, Valgas, Võrus, Haapsalus ja Paides.

«Senimaani määrati uuringutes amfetamiini, metamfetamiini, MDMA ehk ecstasy, kokaiini ja metadooni jääkide kogust nelja kuni viie linna reovees tuhande inimese kohta ühes ööpäevas. Nüüd ja edaspidi on uuringutesse hõlmatud linnade arv oluliselt suurem. Lisaks vaatleme nüüdsest ka kanepi ja fentanüüli jääke ning seda, kas reovees sisaldub uusi narkootilisi aineid,» ütles justiitsministeeriumi analüüsitalituse nõunik Andri Ahven.

Viimatise reoveeuuringu tulemuste järgi on Eestis kõige enam levinud aine kanep, millele järgneb amfetamiin. Kanepi jääke leiti enim Rakverest, mille tase oli sarnane Tallinna, Kohtla-Järve, Pärnu ja Sillamäe näitajatega. Amfetamiini jääke oli enim Kohtla-Järvelt Ahtme linnaosast võetud proovides, mille näitajatega olid sarnasel tasemel Rakvere, Tallinn, Sillamäe ja Pärnu.

loe edasi siit

postimees.ee

Veel artikleid