Wednesday , 1 December 2021
covid scaled

Reoveeuuring nädal: viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali

Viimase nädalaga pole Tartu Ülikooli teadlaste juhitava reoveeuuringu põhjal koroonaviiruse levik Eestis tõusnud. Pigem saab üksikute kollete asemel rääkida viiruse ühtlasest levikust üle Eesti.

“Hea on see, et üldine tase on juba neljandat nädalat praktiliselt sama, nii et mingisugust erilist tõusu me ei näe,” ütles Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.
Põhiliselt on tema sõnul näha, et viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali läinud ning Lõuna-Eesti pole enam tulipunkt. Samas on näiteks Pärnumaal tekkinud juurde viirust kandvaid asulaid. “Nii et mõlemat pidi on: Lõuna-Eesti on järele andnud, seal on läinud alla viiruse leid ja mujal natuke üles,” põhjendas Tenson.

Hiiumaalt ei leitud viirust Tensoni sõnul seekord üldse. Muudes piirkondades leidub tema sõnul nii viirusega kui ka viirusevabasid asulaid. “Ütleksime, et järsku tõusu ei ole. Tõusu tegelikult üldse ei ole ja viirus on ühtlaselt üle Eesti laiali,” lisas uurija.

Harjumaal on viirusetase jätkuvalt keskmisel tasemel. “Siin on mõned kohad, näiteks Loksa, kust me viirust ei leidnud, aga Paldiski, Kehra ja Tapa on kõrgel tasemel, Tallinn, Viimsi ja Muuga keskmisel,” loetles Tenson.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …