Tuesday , 28 September 2021
covid scaled

Reoveeuuring kardetud hüppelist nakatumise tõusu ei näita

Reoveeuuringu põhjal koroonaviiruse levikus kardetud hüppelist kasvu võrreldes möödunud nädalaga ei ole, ütles uuringu läbiviija Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Tanel Tenson sõnas, et uuringu järgi on koroonaolukord sarnane eelmisele nädalale. “Kui me vaatame seda seisu, siis mingi väikene tõus meil siin tasapisi toimub, aga õnneks midagi väga hullu ei ole,” ütles ta. “Sellist hüpet, mida me kardame, ei ole veel õnneks näha.”
Tartu Ülikooli professori sõnul on viirus praegu suhteliselt ühtlaselt üle Eesti laiali, aga mitte väga kõrgel tasemel. Kummaline on seejuures tema sõnul see, et Ida-Virumaa, kus vaktsineeritud inimeste osakaal on väiksem, ei paistagi enam oma kõrge nakatumise näitajaga silma.

“Seal on sellised kohad nagu Kohtla-Järve ja Sillamäe, kus me viirust üldse ei leidnud,” ütles professor.

Tenson lisas, et sel nädalal on viiruse tase keskmisest kõrgem hoopis Tartus. Tartus on ka nakatunuid keskmiselt rohkem. “Meie seekordsed tulemused näitavad, et nakatumise kasv Tartus ilmselt jätkub,” selgitas Tenson.

Tallinnas, Viimsis, Narvas, Pärnus ja Lõuna-Eestis on viiruse tase keskmine.
Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Sel nädalal võeti proove üksnes suurematest asulatest, mille proovid kajastavad ööpäeva jooksul puhastit läbinud vee olukorda ning annavad usaldusväärse pildi asula nakkustasemest.

Uuring on Terviseametile abistav tööriist, aidates jälgida puhangudünaamikat ning avastada varjatud koldeid. Uuring annab varajast infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist. Terviseametit teavitatakse tulemustest regulaarselt.

Proovide kogumisel teeb Tartu Ülikool koostööd Eesti Keskkonnauuringute Keskuse ja vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid. Proovide analüüsid tehakse Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi laborites.
Alliks. Err

Jaga

Vaata ka:

soomeminuaeg

PIDU LÄBI. Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma

Soomes hakati eestlaste parkimistrahve välja nõudma, sest 15 000 viimase paari aasta jooksul välja kirjutatud …

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …