Uudised

Reoveeuuring: Asi on hullemaks läinud, Terviseamet ei välista uusi piiranguid.

Iga-nädalasest reoveeuuringust selgub, et koroonaviiruse levik on Ida-Virumaal märgatavalt laienenud, Eestis leidub viirust vähem vaid Lääne-Eestis.

“Paraku peab ütlema, et tasapisi on asi ikka hullemaks läinud. Kui vaatame üldist reovee indeksit, mis hõlmab siis neid suuremaid kahtekümmet asulat, siis ka see on taspisi jälle ülespoole läinud, mis näitab, et viirus tungib peale,” sõnas Tanel Tenson, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Loe ka:  Terviseamet ei välista uusi piiranguid.

Kui möödunud nädalal kasvas nakatumine eeskätt Harjumaal, siis nüüd levib viirus laiemalt ka Ida-Virumaal. Vähem on koroonaviirust Läänemaal ja Lääne-Eestis tervikuna. “Õnneks Hiiumaa on selline koht, kus viirust veel leidnud ei ole, aga muidu on ta juba ühtlaselt üle Eesti jõudnud laiali levida,” nentis professor.

Laiemat pilti vaadates on nakatumine praegu võrreldav aprilliga. “Kui me võrdleme seda eelmise sügisega, siis on see ikkagi päris kõrge levik tõesti,” lisas Tenson. Samas on tema sõnul näha, et Lõuna-Eestis on nakatumine stabiliseerunud.

Reoveeuuring on terviseametile abistav tööriist, aidates jälgida puhangudünaamikat ning avastada varjatud koldeid. Uuring annab varajast infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist.

‘Proovide kogumisel teeb Tartu Ülikool koostööd vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button