Wednesday , 1 December 2021
erakond

Reitingud:Reformierakond ja EKRE kaotasid kuu varasemaga võrreldes toetust, samas kui Eesti 200 reiting tegi suure tõusu

Reformierakond ja EKRE kaotasid kuu varasemaga võrreldes toetust, samas kui Eesti 200 reiting tegi suure tõusu üles ja tõstis nad erakondade populaarsusedetabelis EKRE kõrvale jagama teist-kolmandat kohta.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestiline küsitlus puudutas inimeste eelistusi riigikogu valimistel ja sellele vastas 1000 täisealist Eesti kodanikku. Tulemuste esitlemisel eemaldati “ei oska öelda” vastajate osakaal – selliseid vastajaid oli novembris 17 protsenti (oktoobris 27 protsenti).

Kõige populaarsem erakond on jätkuvalt Reformierakond, mida toetab 21 protsenti vastajatest, mis on aga kolme protsendipunkti võrra vähem kui oktoobris.

Sarnaselt Reformierakonnale on oma toetust kaotanud ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kes sai novembris 19 protsendi valijate toetuse.
EKRE kõrvale tõusis Eesti 200, mis kasvatas toetust kuuga kuue protsendipunkti võrra samuti 19 protsendi peale.

Veel eelmise aasta lõpus 24-27 protsendi suurust populaarsust nautinud Keskerakond on 17-protsendilise toetusega langenud neljandaks.

Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on novembris võrreldes
oktoobriga kasvanud – Isamaad toetab üheksa protsenti ja SDE-d 10 protsenti valimiseelistust omavatest täisealistest Eesti kodanikest.

Ülejäänud erakondade toetus jääb allapoole valimiskünnist: Rohelisi toetab kaks protsenti, Eesti Tulevikuerakonda ning muid erakondi alla ühe protsendi valijatest, kolm protsenti annaks oma hääle üksikkandidaadile.
Kokkuvõttes toetas novembris koalitsioonierakondi 37 protsenti ning ka
opositsioonierakondi 37 protsenti. Oluline on välja tuua just Eesti 200 toetus, mis parlamendivälise erakonnana sai 19 protsenti toetust.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …