Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
kaja kallas jpg

Reformierakonna toetus on suures languses.

Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstati erakondade toetuse uuringu kohaselt jätkab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kindla liidrina. Reformierakond on aga langenud oma reitingu ajaloo madalaimale tasemele, kaotades nädalaga veel 1,2 protsendipunkti toetust.

Viimaste uuringutulemuste põhjal toetab EKRE-d 23,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, Reformierakonda 20,6 protsenti ja Isamaad 19,3 protsenti. EKRE toetus on püsinud stabiilsena, samal ajal kui Reformierakond on viimase viie nädalaga kaotanud 5,3 protsendipunkti oma toetusest, jõudes madalaimale tasemele alates 2019. aasta algusest, mil Norstat alustas erakondliku eelistuse küsitlustega.

Isamaa toetus on tõusnud 1,4 protsendipunkti võrra nädalaga ja kokku 9,5 protsendipunkti viimase üheksa nädala jooksul. See on kõrgeim tase alates 2019. aasta algusest, mil Norstat hakkas erakondlikke eelistusi uurima.

Kolmandal kohal on Keskerakond 14,5 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 10,3 protsendiga ja Eesti 200 6,4 protsendiga. Nende erakondade toetused on püsinud suhteliselt stabiilsena.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 37,3 protsenti vastajatest, samas kui opositsioonierakondidele annab oma toetuse 57,1 protsenti vastajatest.

Üks tuntud politoloog on märkinud, et Reformierakonna toetuse langus on märgatav, eriti eestlastest valijate hulgas.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!