Monday , 17 January 2022
kaja kallas 90185653

Reformierakond tõusis reitingutabelis taas teiseks,

Kaja Kallas riigikogus.Kaja Kallas riigikogus. Autor/allikas: ERR
Reformierakond tõusis reitingutabelis taas teiseks, edestades Keskerakonda ja olles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) seljataga, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab EKRE-t 22,2 protsenti, Reformierakonda 21,9 protsenti ja Keskerakonda 21,4 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva EKRE toetus langes nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra. Oktoobri alguses 25,2 protsendiga ajaloo kõrgeima taseme saavutanud rahvuskonservatiivide toetus on pärast seda liikunud pigem langustrendis ning nende praegune toetus on tipphetkest kolme protsendi võrra madalam.

EKRE-st 0,3 protsendipunkti kaugusele jääb Reformierakond, kelle toetus tõusis nädalaga 1,2 protsendi võrra. Sellega lõppes praeguseks peaministripartei augusti keskpaigast kestnud langustrend, mille jooksul kaotati oma toetusest eelmise nädala alguseks 10,3 protsendipunkti.

Taas kolmandaks langenud Keskerakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning vahe EKRE-ga on 0,8 ja Reformierakonnaga 0,5 protsendipunkti.
Esikolmikule järgnevad Eesti 200 15 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 8,6 protsendiga ning Isamaa 8,1 protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,3 protsenti ja opositsioonierakondi 38,9 protsenti vastajatest.

Politoloog Martin Mölderi sõnul on selle nädala erakondade toetuses näha, kuidas Reformierakond on oma kandepinda parandanud ning EKRE enda oma kaotanud. Iganädalased tulemused, millest nelja nädala koondkeskmine koosneb, näitavad, et EKRE toetus on viimastel nädalatel olnud madalam kui kuu aega tagasi, samas kui Reformierakonna kõige viimase nädala tulemus oli märkimisväärselt kõrgem kui jooksva kuu varasemad tulemused.

Loeedsi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …