0.2 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
UudisedReformierakond ja sotsid jäid europarlamendis hoonete energiatõhususe hääletusel eriarvamusele

Reformierakond ja sotsid jäid europarlamendis hoonete energiatõhususe hääletusel eriarvamusele

Tulevase võimaliku valitsuskoalitsiooni erakondade liikmed jäid sel nädalal Euroopa Parlamendis hoonete energiatõhususe direktiivi hääletusel vastaspooltele. Kui sotsiaaldemokraadid Marina Kaljurand ja Sven Mikser põhjendasid poolt hääletamist algatuse õige eesmärgi ja paindliku rakendamise võimalustega, siis vastu hääletanud Reformierakonna liikmed Urmas Paet ja Andrus Ansip tõid esile parlamendi soovitud eesmärkide ebarealistlikkust.

“Sotsiaaldemokraadid toetasid parlamendi seisukohta hoonete energiatõhususe direktiivi osas, kuna me võtame tõsiselt nii kokku lepitud kliimaeesmärke kui ka vajadust vähendada Euroopa Liidu sõltuvust imporditavatest fossiilsetest kütustest, mis on tänases julgeolekuolukorras eriti tähtis,” ütles Mikser enda ja Kaljuranna otsust põhjendades. “Ma pean väga oluliseks, et Euroopa Parlament on oma eesmärkides ambitsioonikas, sest see sunnib ka liikmesriike reaalsele tegutsemisele,” lisas Mikser.

Mikser tõi ka välja, et Euroopa Liidu praeguses mitmeaastases finantsraamistikus (MFF) eraldatakse  hoonete renoveerimise toetamiseks hinnanguliselt 110 miljardit eurot, mis koos liikmesriikide poolse kaasrahastuse ja erainvesteeringutega kasvab umbkaudu 230 miljardini. 

loe edasi siit

allikas: err.ee

Veel artikleid