Uudised

Reformierakond ja Keskerakond hääletasid Riigikogus kõrgete kütuse- ja toiduhindade püsimise poolt

Riigikogu hääletas täna Reformierakonna ja Keskerakonna saadikute häältega maha Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) eelnõu alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi ning käibemaksu langetamiseks. Maksulangetused oleksid vähendanud elanikele ja ettevõtetele energiahindade järsust tõusust tekitatud hinnašokki.

Eelnõu nägi ette bensiini, diisli, gaasi ja kütteõlide aktsiisimäärade vähendamist Euroopa Liidu miinimumtasemeni ning käibemaksu uue soodusmäära sätestamist – senise 9 protsendi asemel 5 protsenti.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul oleks energiakandjate aktsiiside ja sellega koos toimuva käibemaksu langetamine aidanud vähendada Eesti tarbijatele ja ettevõtetele energiahindade tõusust tingitud ostujõu langust.

Eelnõu rakendamisel oleks Eestis oluliselt soodsamaks muutunud nii mootorikütus kui ka kodusoe ning vähenenud inimeste sundkulutused. Sellega oleks paranenud inimeste toimetulek ja suhteline ostujõud. Aktsiiside ja käbemaksu langetamine oleks leevendanud oluliselt ka ettevõtete kulusid.

Maksulangetus oleks aidanud vähendada ka tööpuuduse suurenemist, kuivõrd suurte hinnatõusude tagajärjel võib ennustada toodete ja teenuste järsku hinnatõusu, mis vähendab müügikäivet ja paneb ettevõtetele surve hoida kokku tööjõu arvelt.

Allikas. UuedUudised.ee

Jaga
Back to top button