Wednesday , 26 January 2022
Moderna

Ravimifirma Moderna juht Stephane Bancel: Moderna vaktsiini kaitse ei kesta kauem kui mõned kuud.

Ravimifirma Moderna juht Stephane Bancel ütles, et sügisel on ilmselt vajalik teine tõhustusdoos, kuna vaktsiini kaitse ei kesta kauem kui mõned kuud.

On selgunud, et esimese tõhustusdoosi kaitse pole eriti tugev, seetõttu on vaja teist tõhustusdoosi. See tähendab, et koroona vastu osutub vajalikuks ka neljas doos, vahendab Daily Mail.
Bancel ütles, et pidev vaktsineerimine peab saama uueks reaalsuseks. Koroona Omikroni variandi vastu töötatakse välja uut vaktsiini, aga see ei saa valmis enne paari järgmist kuud. Tõhustusdoosid on aga vajalikud 2022. aasta sügisel ja ka edaspidi.

Iisraelis läbi viidud uuring näitas, et neljas doos ei tõsta eriti antikehade hulka. Moderna loodab ainuüksi USA-s teenida tõhustusdoosidega 2022. aasta jooksul 2 miljardit dollarit.

Suurbritannia ja Lõuna-Korea on tellinud juba neljandad doosid. Bencel ütles, et Moderna hinnangul ei kao viirus kuhugi, seetõttu tuleb inimesi aastate vältel pidevalt vaktsineerida.

Enne seda ütles Pfizeri juht Albert Bourla, et inimestele on vaja neljandaid doose ja seda varem kui algselt plaanitud. Paljudes riikides on kehtestatud uus kord, kus vaktsineeritus tähendab tõhustusdooside saamist.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

terviseamet

Terviseamet muutis omikroni leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis Terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …