Sunday , 24 October 2021
tabletid

Ravimiamet teatas mitmete ravimite tarneraskustest

Ravimiamet teatas kolmapäeval mitmete ravimite tarneraskustest, millest osadele puudub asendus teise sarnase toimega medikamendi näol.

Ravimiameti teatel edastas müügiloa hoidja SIA Novartis Baltics esindaja ravimi Ciprobay HC 10 mg/2 mg/ml kõrvatilgad, suspensioon (toimeained hüdrokortisoon ja tsiprofloksatsiin) tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Teisi sama toimeainete kombinatsiooni ja näidustusega ravimeid saadaval ei ole, mistõttu peaksid patsiendid ravi jätkamiseks pöörduma oma arsti poole, vahendab BNS.

Müügiloa hoidja Teva Pharma B.V. esindaja teavitas ravimiametit ravimi Citalopram-Teva 20 mg õhukese polümeerikattega tabletid (toimeaine tsitalopraam) tarneraskusest, mis kestavad eeldatavasti tänavu novembrini. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.

Tarneraskustes on ka Anastrozole-Teva 1 mg õhukese polümeerikattega tabletid (toimeaine anastrosool). Tarneraskus kestab eeldatavasti oktoobrini. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.

Müügiloa hoidja Sandoz Pharmaceuticals d.d. esindaja teatas ravimi Ramdacordia 10mg/5 mg kõvakapslid (toimeained ramipriil ja amlodipiin) tarneprobleemidest, mis kestavad eeldatavasti oktoobrini. Saadaval on Ramdacordia teistes annustes ning vastavate toimeainetega monopreparaadid. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks pöörduma oma arsti poole.

Tarneraskustes on ka Allopurinol Sandoz 300 mg tabletid (toimeaine allopurinool). Tarneprobleem kestab eeldatavasti novembri lõpuni. Saadaval on teine sama toimeaine ja näiduraskus stusega ravim.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …