Uudised

Ratas: Harju- ja Ida-Virumaa gümnaasiumiklassid peaks jääma kaugõppele 10. jaanuarini

Peaminister Jüri Ratas ütles “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et valitsuse kavandatavate uute meetmete järgi peaksid gümnaasiumiosa klassid Harju- ja Ida-Virumaal olema distantsõppel alates 24. novembrist kuni 10. jaanuarini, mil lõpeb jõuluvaheaeg.

 

Täpsustav küsimus siiski – kas huviringid ja teatrid saavad ka kompensatsiooni selle eest, nad publikut või oma lapsi või täiskasvanuid vähem saavad teenindada ja vähem raha teenida?

 

Ma arvan, et täna see suhtumine on see, et see kompensatsioon on see, et me üldse saame teatreid, kinosid, huviringe edasi pidada. Kui te küsite, kas siin kõrval on ka eelarveline kompensatsioon, siis hetkel ei ole.

Meie soov on iga kahe nädala tagant piiranguid üle vaadata ja pärast seda otsustada, kas me läheme piirangutega edasi või mitte.

Lisaks, üks väga oluline piirang Harjumaal ja Ida-Virumaal saab olema see, et kohalike omavalitsuste, aga ka riigigümnaasiumite klassid 10, 11 ja 12 peavad minema alates 24. novembrist distantsõppele ja olema selles kuni 10. jaanuarini, kui jõulude ja aastavahetuse koolivaheaeg läbi saab.

 

 

Mis on see juriidiline alus, et saab kehtestada inimestele maskikandmise kohustuse?

See juriidiline alus tuleb täna seadusest. See seadus näeb ette ka sanktsioonid. Täpselt vabariigi valitsus teeb oma otsuse konkreetsete seaduste paragrahvide osas esmaspäeval oma istungil.

Kes teeb järelevalvet – müüja, bussijuht, politseinik?

Järelevalvet teeb terviseamet. Terviseamet võib ametiabi palve korras paluda ka järelevalve tegijaks näiteks politseid. Ja kindlasti, ma usun, t

Loe pikemalt edasi: Err.ee

Jaga
Back to top button